Bahçeli Samsun’da Konuştu

26 Ekim 2013 Cumartesi, 23:54

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Samsun’da düzenlenen “Kurtuluş” mitinginde hükümete çattı. Açılım sürecini ve PKK ile pazarlıklara sert tepki gösteren Bahçeli, ODTÜ arazisine bayram günü yapılan müdahaleyi eleştirdi.

Bahçeli konuşmasında şunları söyledi

Gezi Parkı’nda çadır kuran gençlerin çadırlarını sabaha karşı yakarak mı medeniyetten bahsediyorsun…

Sözde yol yapmak maksadıyla ODTÜ’ye bayram günü iş makineleriyle baskın yapan sen mi cumhuriyete hizmet etmekten bahsediyorsun.

Başbakan Erdoğan yol için cami yıkacaklarını söylemiştir. Yol için cami yıkmayı göze alıyorsun. Bir yanda BOP yoklamasına yok yazılmamak için kilise açıyorsun.

Bir yanda cami yaparak göz boyuyorsun diğer yanda kiliselere azınlık vakıflarına kimseye sormadan milletin malını bağışlıyorsun.

Yol uğruna cami yıkıyorsan yoldaşın cani başı için cumhuriyeti havaya uçurmaktan da geri durmazsın.

Başbakanın bu sözünü başka biri kullansaydı ne kafirliği ne de İslam düşmanlığı kalırdı.

Başbakan Erdoğan caminin aynı zamanda medeniyet olduğuna anlayamayacak kadar aklı bağlanmıştır.

Başbakan Erdoğan BOP’a kendisini öyle adamıştır ki asıl yüzü belirmeye başlamıştır.

Başbakan ve hükümetinin son kullanım tarihi dolmuş mudur…

Önce yerel seçimlerde bu iktidar uyarılmalıdır.

Arkasından da başbakanın cumhurbaşkanı olma hayalleri suya düşmelidir.

bahçeli-samsun

SEVGİ GÖSTERİLERİYLE KARŞILANDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin ‘Milli Değerleri Koru ve Yaşat’ mitingleri kapsamında Samsun’da düzenleyeceği ‘Kurtuluş’ temalı mitinge katılmak üzere bugün Ankara’dan karayolu ile Samsun’a geldi. MHP lideri Bahçeli, Samsun-Ankara karayolu üzeri Derecik mahallesi mevkiinde partililer tarafından karşılandı. Otomobilden inerek burada partililerle selamlaşan Bahçeli ile partililer hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı.

Ardından yaklaşık 50 araçlık konvoy eşliğinde kent merkezine gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, burada saat 16.00’daki mitinge kadar dinlenmek üzere Büyük Samsun Oteli’ne geçti.

ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARININ HEYKELLERİNİ İNCELEDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Samsun’da bugün partisinin düzenlediği mitingöncesinde Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve bire bir ölçülerde yapılarak müzeye dönüştürülen Bandırma Vapuru’nu ziyaret etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 50 bin kişiye hitap etti.

Bugün Ankara’dan karayolu ile Samsun’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin ‘Milli Değerleri Koru ve Yaşat’ mitingleri kapsamındaki ‘Kurtuluş’ temalı mitingi öncesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 18 silah arkadaşıyla birlikte 19 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Samsun’a geldiği ve kurtuluş mücadelesinin en büyük tanığı olan Bandırma Varupu’nun bire bir kopyası olarak 2003 yılında yapılan ve ‘Müze gemi’ olarak hizmet veren Bandırma Vapuru’nu ziyaret etti. 35 bin metrekarelik Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’nin içinde yer alan Bandırma Müze Gemisi’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel eşyasının da yer aldığı 189 eserin sergilendiği vapuru gezen MHP lideri Devlet Bahçeli ve kurmayları, Atatürk ve silah arkadaşlarının balmumu heykellerini de inceledi.

Atatürk’e ait 60 fotoğraf, 1870’li yıllarda yapılmış duvar saati, telefon, cetvel, pergel, yangın tüpü, masa ve sandalyelerin teşhir edildiği müzede, Atatürk’ün beylik tabancası, kendi el yazısının yer aldığı metinler ve kıyafetlerinin de bulunduğu alanı gezen Devlet Bahçeli, Bandırma Müze Gemisi’nde bulunan anı defterine, şöyle dedi:

“16 Mayıs 1919 tarihinde, 23 milliyetçi kahramanla İstanrbul’dan hareket eden bu Vapur, Kurtuluşumuzun inancını, bağımsızlığımızın heyecanını Samsun’a taşımış, Anadolu’ya ulaştırmıştır. Bandırma Vapuru 41 yaşında çıktığı kutlu yolculuğuyla Türk milletinin ümidi olmuş, İstiklal özlemlerini yüzdürmüştür. Bu vesiyleyle tarihe mal olan bu kurtuluş Vapuruyla Samsun’a çıkan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelenin tüm iftihr ve zirve isimlerini rahmet, minnet, ve şükranla yad ediyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz