Son Dakika
12 Aralık 2019 Perşembe

CHP Ankara’ya Yeni İsim

24 Ekim 2013 Perşembe, 13:51

CHP’nin Ankara adayını açıklamamış olması, kulisleri hareketlendirdi. CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Aylin Nalıaka ve Muharrem İnce’den sonra yeni bir isim daha ortaya atıldı: İlhan Kesici…

Eski DPT Müsteşarı ve CHP Milletvekili İlhan Kesici.

Her yerel seçimde adı İstanbul için anılan İlhan Kesici’nin adaylığına ilişkin kulis bilgilerini Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer bugünkü köşesine taşıdı.

AK PARTİ’YE KARŞI BLOK

Bayer’in kaleminden İlhan Kesici’nin adaylık süreci…

…Baykal, Ankara belediye başkan adaylığı ile cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik bir blok oluşturabilir mi diye sormuştuk… Tabii bunun için büyük fedakârlık gerekiyor. AKP’ye karşı bu formül için ne diyeceği konusunda yanıt bekledik, ama hiçbir şey söylemedi.

Evet, Baykal’ın partiye davet ederek milletvekili seçtirdiği Kesici, bu fedakârlığı iddialı şekilde yüklenme kararı aldı. Siyasette ne yapması gerektiği konusunda yakın çevresiyle konuştu. Bir kısmı İstanbul’da yarışa gir dediler. Ancak İstanbul belediye başkan adaylığına kalkışması durumunda bazı parti içi dengelerin bozulabileceğini düşündü.

Geçmişte siyaset İstanbul’da hazırlanıyor, Ankara’da pişiyordu.

Şimdi 214 siyaseti Başbakan Erdoğan’ın katkısıyla Ankara’da hazırlanıp Ankara’da pişecek.

İstanbul siyaseti sadece ‘rantla’ sınırlı kalacak ve bununla siyasi mücadele ‘çirkinleşecek’!…

chp-ankara

KILIÇDAROĞLU İÇİN BİR KOZ

Kesici, eski bir Ankaralı, dokusunu iyi biliyor.İlhan Kesici ismi Kemal Kılıçdaroğlu için de önemli bir koz sayılıyor. ODTÜ’lü olan Kesici’nin kararından bilgili ve haberdar…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.