PKK’lı Vekiller Ne Olacak ?

11 Ekim 2013 Cuma, 03:06

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MHP Milletvekili Engin Alan’ın milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili olarak, “Usul neyse gereği yapılır. Anayasa’da her şey gayet açık” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Balıkesir Günleri’nin açılış töreninde basın mensuplarının Balyoz davasında hakkındaki hapis cezası Yargıtay tarafından onaylanan MHP Milletvekili Engin Alan’ın milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili sorusu üzerine, “Anayasa hükümleri açık, iç tüzük de buna uygun düzenlemeler içeriyor. Usul neyse gereği yapılır. Anayasa’da her şey gayet açık” cevabını verdi.

Bozdağ, ‘Benim bildiğim kadarıyla şu anda herhangi bir temas yok. Anayasa 83. ve 84. hükümleri gayet açık. Herhangi bir mahkumiyet hükmü olduğu zaman, bu mahkumiyet hükmünün kesinleşmesine müteakip, takip edilecek usul orada yazıyor. Dolayısıyla içtüzük de buna uygun düzenlemeleri içeriyor. O usul neyse onun gereği yapılır. Burada meçhul bir şey yok, bilinmeyen bir şey yok. Her şey anayasada ve içtüzükte gayet açık. O usul neyse gereği eğer kesinleşme olursa çünkü tashihi karar aşaması var, o çerçevede anayasa ve içtüzüğe uygun olan yapılır.’ dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz