Cenazede Gerginlik

01 Ekim 2013 Salı, 15:09

Maltepe Gülsuyu’nda öldürülen Hasan Ferit Gedik cenazesinde gerginlik yaşandı. Gedik’in cenazesi ailesi ve yakınları tarafından öldürüldüğü yere, Gülsuyu’na götürülmek istendi, polis çatışma ihtimaline karşı izin vermedi.

Maltepe Gülsuyu’nda Pazar günü çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in cenazesi Küçük Armutlu Cemevi’nde bekletiliyor. Burada dedesi, annesi ve kardeşi Gedik’in cenazesi başında gözyaşı döktü. Bir grup da, “Bedel ödedik, bedel ödeteceğiz”, “Çetelerden hesap soracağız” şeklinde sloganlar attı. Halk Cephesi adına yapılan açıklamada, Gedik’in uyuşturucu ve fuhuşa karşı verdiği mücadele sırasında uyuşturucu çeteleri tarafından vurularak öldürüldüğü ifade edildi.

Gülsuyu’nda zehir tacirleri kan dökmeye devam ediyor

ÇATIŞMA İHTİMALİNE KARŞI ÖNLEM

Gedik’in öldürülmesinden 15 dakika sonra polisin yoğun bakıma beyaz önlük giyerek girdiği, burada Gedik’in de silah kullanıp kullanmadığını tespit etmek için el svabı testi yaptığı iddia edildi. Gedik’in cenazesi ailesi ve yakınları tarafından öldürüldüğü yere, Gülsuyu’na götürülmek istendi. Armutlu ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, karşılıklı gruplar arasında çatışma çıkma ihtimaline karşı cenazenin Gülsuyu’na götürülmesine izin vermedi. Ailenin bekleyişi devam ediyor.

GÜLSUYU’NDA GEDİK İÇİN ANMA TÖRENİ

Polisin, Gedik’in cenazesinin Gülsuyu’na götürülmesine izin vermemesi üzerine Gülsuyu Meydanı’nda anma töreni düzenlendi. Yaklaşık 200 kişilik grup sloganlar atarak duruma tepki gösterdi. Meydana Gedik’in fotoğrafını bulunduğu masa kurulup çiçekler konuldu. Gedik’in fotoğrafının bulunduğu dev bir pankart meydana asıldı. Grup şarkılar söyleyip halaylar çekti. Meydana ayrıca “Hasan Ferit Gedik Meydanı” tabelası asıldı. Bazı çöp konteynırlarının ateşe verilerek yollara barikat kurulduğu görüldü. Gedik’in cenazesine katılmak için otobüslere binen grup Armulu Cemevi’ne doğru hareket etti. Otobüslerin geçiş güzergahında çevik kuvvet ekipleri de önlem aldı.

dha

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz