Andımızın Kaldırılmasına Çok Sert Tepki

01 Ekim 2013 Salı, 14:56

ANKARA (ANKA)- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demokratikleşme Paketi’ni “utanç vesikası”, “kabus paketi” olarak nitelendirirken, “Başbakan hangi gezegende yaşamaktadır? Kaldı ki yeni bir ütopya kitabı mı yazmakta, burayı da güneş ülkesi mi sanmaktadır?” diye sordu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de 24. Dönem 4. Yasama Yılı’nın ilk grup toplantısını yaptı.
Grup toplantısı başlamadan önce saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açıklanan Demokratikleşme Paketi’ni sert sözlerle eleştirdi.

-“BAŞBAKAN’IN DÜMENİ KIRIK, PUSULASI BOZUK İKTİDAR GEMİSİ SU ALMAYA BAŞLAMIŞTIR”-

Konuşmasına Başbakan’ı eleştirerek başlayan MHP lideri şöyle dedi:
“Gelecek yıl ki, Mahalli İdareler Seçimleri ve arkasından yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi siyasetin tansiyonunu da artıracaktır. Başbakan Erdoğan bu iki seçim öncesinde Türkiye’yi yine ip gibi gerecek, cepheleşmeleri ileri merhalelere taşıyacaktır.Anlaşılıyor ki, AKP bayatlamış taktiklerini, artık cılkı çıkmış istismar politikalarını, yavan ayak oyunlarını yaygınlaştıracaktır. Başbakan Erdoğan’ın antidemokratik tercihleri, zora ve zorbalığa dayalı hamleleri iyice sıklaşacaktır.Çünkü Başbakan’ın dümeni kırık, pusulası bozuk iktidar gemisi su almaya başlamıştır.Başbakan Erdoğan ani, kıvrak ve çok vahim manevralarla batmaktan kurtulmak için çirkeflik ve çirkinlikte kural ve insaf tanımayacaktır.Cumhurbaşkanlığı ya da içten içe başkanlık rüyası gören Başbakan Erdoğan büyük hayal kırıklıkları yaşayacak ve kaybetmekten başka şansı da olmayacaktır.Kimliği aşağılanan, tarihi kişiliği alaya alınan ve tüm varlığı hücuma uğrayan aziz milletimiz, Allah’ın izniyle Başbakan Erdoğan karabasanından ve bu şahsiyetin karanlık dolu emellerinden kurtularak aydınlık ve parlak günlere ulaşacaktır. Başbakan Erdoğan savaş kaybederek esir düşmüş, eli ve zihni kelepçeli, kararları ve niyetleri hasarlı milli onur yoksunu yöneticilerin tıpkısı, aynısı haline gelmiştir.

bahçeli-andımızı-okudu

-“HAYALET AVCILIĞI BAŞBAKANLA ÖZDEŞLEMİŞ, BAŞBAKANLA BÜTÜNLEŞMİŞTİR”-

Başbakan Erdoğan’ın kalbi, kararları, feraseti ve siyasi kişiliği PKK, İmralı canisi ve küresel güç merkezleri tarafından makasa alınmıştır.
Yalancı baharlar, sanal icraatlar, ürkek diklenmeler, gevşek ve kaypak duruşlar, yanardöner açıklamalar, temelsiz atışlar, hayal satıcılığı, hayalet avcılığı Başbakanla özdeşlemiş, Başbakanla bütünleşmiştir.”
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, milletin gerçek sorun alanlarını mümkün olabilecek en geniş tabanlı bir mutabakat ve katılımla ortadan kaldırmasının acil bir ihtiyaç olduğuna işaret eden Bahçeli, “Bilhassa TBMM’de temsil edilen partilerin; ‘temiz siyaset, temiz yönetim ve temiz toplum’ idealine bağlılık konusunda ne derece samimi ve buna ne kadar bağlı oldukları gelecek günlerde daha da billurlaşacaktır” dedi.

-MİLLETVEKİLLERİNE YEMİNLERİNİ HATIRLATTI-

Milletvekillerine Anayasa’nın 81’nci maddesini hatırlatan MHP Genel Başkanı, “Bu çerçevede içtikleri anda göre hareket etmekle mükellef olduklarını söylemeyi bir sorumluluk addediyorum.Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumaya büyük Türk milleti önünde namus ve şeref üzerine yemin ederek görev başı yapan hiçbir değerli milletvekili bunun dışına çıkamayacak, buna aykırı hareket edemeyecektir.Çünkü ortada şeref ve namus bahsi vardır.Bu söylediklerimin istisnaları döneklerdir, batılın takipçileridir, şirk koşanlardır, günahkârlardır ve kıblesini kaybetmiş zavallılardan başkası olmayacaktır.Unutmayınız ki, yeminini çiğneyen, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü dinamitleyen, sabote eden, etmeye de cüret eden kim olursa olsun, millet ve tarih nezdinde beddualarla anılacak ve de hain damgasını kalın harflerle alnına yiyecektir” diye konuştu.

-DEMOKRASİ TANIMI YAPTI, DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ’Nİ ELEŞTİRDİ-

Demokrasi tanımı yapan MHP lideri, “Demokrasi her şeyden önce bir zihniyet, bir ufuk, bir niyet ve bir ülkü meselesidir.Demokrasinin iki ana direği olduğu barizdir.Bunlardan birincisi katılım, bir diğeri ise temsildir” diyerek şöyle devam etti:
“Bugün milliyetçiliğe duyulan nefretin, kızgınlığın, fobinin kaynağına, ve yetişme evresine indiğimizde, biliniz ki demokrasiye duyulan hazımsızlık hemen yüzeye vuracak, gözümüze çarpacaktır. Bu nedenle Başbakan Erdoğan değiştirdiği gömleğinin ilk düğmesini yanlış iliklemiştir.
Milliyetçiliğe hasım olmakla, Türk milleti gerçeğine şaşı bakmakla teoride ve pratikte demokrasiye cephe almıştır. İşte böylesi bir zihniyet demokratikleşme paketleriyle milletimizin gözünü boyamaya, PKK taleplerini bir bir karşılayarak bölücülere ustalık gösterisinde bulunmaya kalkışmıştır.

-“BAŞBAKAN USTADIR, AMA BÖLÜNME DUVARININ MİMARİSİNDE USTALAŞMIŞ VE UZMANLAŞMIŞTIR”-

Başbakan ustadır, ama bölünme duvarının mimarisinde ustalaşmış ve uzmanlaşmıştır.
Başbakan ustadır, ama gücü yeterse ancak ve ancak yıkımın ve çözülmenin ustalığıyla anılacak, bu leke de bozuk sicilini kapkara yapacaktır.”

-“UTANÇ VESİKASIDIR”-

Başbakan Erdoğan’ın dün açıkladığı paketi “sözde demokratikleşme paketi” olarak niteleyen Bahçeli, “Her haliyle milletimiz adına büyük bir utanç vesikasıdır” dedi.

Demokratikleşme Paketini sert sözlerle eleştiren MHP lideri özetle şöyle dedi:

“Başbakan Erdoğan, bu paketi, gerçekten de Türkiye’nin demokratikleşme tarihinin, özellikle de son 11 yıllık buhran döneminin tabii bir sonucu olarak görüyorsa; bu demektir ki, aklını Kandil’de, zekâsını da İmralı’da kaybetmiştir.
Bir defa bu paket demokratikleşme parolasıyla hazırlansa da, usul ve esas bakımından anti demokratik olup, demokrasinin ruhu ve lafzıyla çelişmektedir.

Demokratikleşme paketi hazırlanmıştır, ama kimsenin fikri sorulmamıştır.

Demokratikleşme paketi hazırlanmıştır, kimsenin, hele ki, AKP’nin değerli milletvekillerinin bile haberi olmamıştır.
Ve daha da yürek burkucu olanı ise, bu paketin PKK’nın emrivakilerini, tehditlerini, bölücü oburluğunu ve kan tutkusunu tatmine yönelik olarak kaleme alınmış olmasıdır.

-“ERDOĞAN VİCDAN TAPUSUNU, İRADESİNİN ŞİFRELERİNİ PKK’YA VE İMRALI CANİSİNE SİYASİ İKBAL UĞRUNA HARAÇ MEZAT SATMIŞTIR”-

Görünen odur ki, Başbakan Erdoğan vicdan tapusunu, iradesinin şifrelerini PKK’ya ve İmralı canisine siyasi ikbal uğruna haraç mezat satmıştır.
Gezi Parkı hadiselerinde, gencecik evlatlarımızın bireysel hak ve özgürlük taleplerini gazla, tomayla ve şiddetle bastırırken, teröristlere özgürlük bonkörlüğü yapmak insanlığın, ahlakın ve tutarlılığın neresine sığmaktadır?
Öğrencilere orman yolu gösterirken çok mu demokrattın, çok mu özgürlükçüydün?
Başbakan Erdoğan, demokratikleşme paketinin milletimizin yüzünü güldüreceğini, darbecilerin de uykusunu kaçıracağını söylemiştir.

-“BAŞBAKAN HANGİ GEZEGENDE YAŞAMAKTADIR?”-

Türk milleti inim inim ağlarken, elindeki avucundakini borca ve hayat pahalılığına teslim etmişken, üstelik kimliği hedef alınmışken kimin sevinecek ve havalara uçacak hali kalmıştır?
Başbakan hangi gezegende yaşamaktadır?
Kaldı ki yeni bir ütopya kitabı mı yazmakta, burayı da güneş ülkesi mi sanmaktadır?
Ne zamandan beridir PKK’nın taltifi, ödüllendirilmesi ve dayatmalarının karşılanması aziz şehitlerimizin arzusudur?
Sayın Başbakan, sende hiç mi vicdan, hiç mi akıl, hiç mi erdem kalmamıştır?

-“YOLDAŞIN, ORTAĞIN VE DOSTUN İMRALI CANİSİNE RAĞMEN”-

Bil ki Sayın Erdoğan Türk kimliği sana rağmen, senin gibilerine rağmen, yoldaşın, ortağın ve dostun İmralı canisine rağmen, vatanın semalarında manevi bir bayrak gibi dalgalanacak, milletimin medar-ı iftiharı olmayı ne pahasına olursa olsun sürdürecektir.
Ayrıca Başbakan her şeyi bırakmış ve muhalefet partilerini tanzime yeltenmiştir.
Başbakan Erdoğan’ın, PKK’ya övgüler yağdırdığı, İmralı canisine methiyeler düzdüğü iki dudağından, Milliyetçi Hareket Partisi’ne nasihatler çıkarması, şişeden fil çıkması kadar hezeyandır, akıl dışılıktır.
Başbakan Erdoğan bu kadar yanlışın içinde bir yerde doğruyu konuşmuştur.Haklıdır, korkaklar zafer anıtı dikemezler.

-“BOP HESABINDAN KESİLEN BİR BİLETLE SOLUĞU OKYANUS ÖTESİNDE ZOR GÜÇ ALACAKTIR”-

Bu yüzden Başbakan, bırakın anıt dikmeyi, işler ters gittiği anda, bu da çok uzak değildir, BOP hesabından kesilen bir biletle soluğu Okyanus ötesinde zor güç alacaktır.

-“PKK DAYATMALARININ KLASİK, BİLDİK VE EZBERLENMİŞ BİR YANSIMASIDIR”-

Sözde demokratikleşme paketi PKK dayatmalarının klasik, bildik ve ezberlenmiş bir yansımasıdır.Sessiz devrim yapmakla övünen Başbakan, asıl manada sinsi devrimle PKK’ya teslim olmuştur.Bu paket yapılan pazarlıkların sonucudur.
Bu paket PKK’nın elinden, İmralı canisinin de tezgâhından geçmiş, sözde Akil İnsanlar Heyeti’nin raporlarıyla harmanlanmıştır.Demokratikleşme paketinde Türk milleti yoktur, TBMM iradesi yoktur, milletimizin beklentisi asla yer almamıştır.

Başbakan’ın millet dediği yandaş ve bölücü emellere kapılanmış dürüstlüğü muamma olan bazı anket ve kamuoyu araştırma şirketleri midir?Açıktır ki, bu ihanet ve teslimiyet belgesinin patenti teröristbaşı ve kanlı terör örgütüdür.
İmralı canisi dayatmış, Başbakan sinmiştir.PKK tehdit etmiş, Başbakan verdiği sözlerin gereğini yapmak zorunda kalmıştır.

Bölücü talepler Başbakan eliyle siyasete taşınmış, meşruiyet kazandırılmak istenmiştir.
Başbakan’ın demokratikleşme ve reform kılıfıyla Türk milletine pazarlamaya çalıştığı bu paket, özünde PKK’nın yıllardır beklediği hain isteklerin bir kısmıdır.
Bu paketle birlikte bölücülük bir adım daha mesafe almış, özerklik, federasyon, konfederasyon ve bağımsız Kürdistan amacına biraz daha yaklaşılmıştır.

-“İMRALI CANİSİNİN YÖNETİMİYLE KALEME ALINMIŞTIR”-

Gürültüyle açıklanan ve demokrasinin yüz karası olan paketin muhtevası PKK’nın vesayeti, İmralı canisinin yönetimiyle kaleme alınmıştır.
Başbakan Erdoğan, büyük ekran televizyon hediye ettiği İmralı’daki müzakere ortağına dikkat çekici mesajlar göndermiş, ayaküstünde, milletimizin gözleri önünde ruhunu okşamıştır.

-“BDP’NİN SIZLANMALARI, ELEŞTİRİLERİ DE İŞ OLSUN TORBA DOLSUN KABİLİNDEN”-

PKK’nın Meclis ayağı BDP’nin sızlanmaları, eleştirileri de iş olsun torba dolsun kabilinden olup, yalnızca bir şey söylemek adına seslendirilmiştir.
Yoksa bölücüler önemli bir mevzi kazanmış, PKK başarmış, istediğini tümüyle elde etmenin ucuna gelmiştir.
Herhalde bundan sonra Sayın Bülent Arınç bizzat kendisiyle müsemma haline gelen ‘densiz’ ifadesini kolay kolay ağzına almayacak, alamayacaktır.
Zira bir insanın kendine hakareti akıl hastalığı belirtisidir ki, Sayın Arınç henüz bu düzeye gelmemiştir.

-“İMRALI CANİSİYLE BAŞBAKAN’IN KAFA KAFAYA VEREREK HAZIRLADIĞI YOL HARİTASINA GÖRE ŞEKİLLENECEK”-

PKK’nın bölücü ve ayrılıkçı taleplerinin kısa, orta ve uzun vadeye yayılarak hayata geçirilmesi, İmralı canisiyle Başbakan’ın kafa kafaya vererek hazırladığı yol haritasına göre şekillenecektir.İlk etapta, yasal düzenleme gerektirmeyen, idari tasarruflarla sağlanacak konulardan işe başlanacaktır.İkinci etapta, TBMM’nde lazım gelen yasal değişiklikler yapılacaktır. Son etaba geçilebilirse, sırayı Anayasa değişiklikleri alacaktır.
AKP-PKK dayanışması ve ittifakı önümüzdeki dönemde Anayasa değişikliği için de inisiyatif alabilecek ve referandum bir seçenek olarak gündeme gelebilecektir.
Herkesin hakkını veriyoruz diyerek, bir kez daha PKK taşeronluğuna tevessül eden Başbakan gerçek yüzünü tekrar göstermiştir.

-“KABUS PAKETİ”-

Türk milleti olan biten tüm olumsuzlukları, kabus paketinden taşan kabul edilemez terörist taleplerini dün ibretle izlemiştir.
Malumlarınız olacağı üzere, PKK’nın bölücü talepleri kabaca dört ayaklı olup; siyasi statü, anadilde eğitim, özerk yönetim ve siyasi aftan ibarettir.

-“İMRALI CANİSİNİ PARTİSİNE EŞ BAŞKAN OLARAK ALMALIDIR”-

Bildiğiniz üzere, Seçim Kanunu’nun 15’nci Maddesi’ne bir ek yaparak, tüzüklerde yer almak ve 2 kişiden fazla olmamak kaydıyla, partilere eş genel başkanlık sistemi getirileceği Başbakan tarafından dillendirilmiştir. Oldu olacak Başbakan resmiyette bunun ilk tecrübesini yapmalı, İmralı canisini partisine eş başkan olarak almalıdır.
Başbakan’ın paketinde özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitim verileceği anlaşılmaktadır.Bu, bal gibi ve apaçık biçimde anadilde eğitim onayıdır.

Paketin tümüne odaklandığımızda PKK’nın ve İmralı canisinin her tarafına nüfuz ettiği, her yerine sindiği ve her satırını mühürlediği meydana çıkacaktır.

Net olarak söylemek lazımdır ki, paket PKK’nın filesini doldurmuş, kanlı sofrasına meze olmuştur.

-“AHLAKSIZLIKTIR”-

Son olarak ilkokullarda okutulan ve hepimizin de hafızalarında derin izler bırakan, duygulanarak hatırladığımız, duyunca mırıldanarak eşlik ettiğimiz Andımız’ın kaldırılma hazırlığı büyük bir ahlaksızlıktır.

Başbakan Erdoğan ve zihniyeti, her sabah yavrularımızın, Türk’üm demelerinin, doğruyum diye haykırmalarının, çalışkanım diyerek seslenmelerinin neresinden rahatsızdır?

Sayın Başbakan bölücü terör örgütü bu kadar mı gözünü korkuttu, bu kadar mı aklını başından aldı?
Yarın çocuklarımızın aileleri okulları sardığında, hep bir ağızdan Andımızı okuduğunda Başbakan ve hükümeti ne yapacak, mesela bunlara da gaz sıkacak kadar gözü dönecek midir?

Bu karanlık kampanya dikiş tutmayacak, yavrularımızı ve geleceğimizi PKK’ya havale etme, peşkeş çekme sinsiliği Allah’ın izniyle maya tutmayacaktır.

-ANDI OKUDU-

Bahçeli konuşmasını “Andın” son satırlarını okuyarak bitirmek istediğini belirterek, “Varlığım Türk varlığına armağan olsun, Ne Mutlu Türküm Diyene” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz