Messi Hapse mi Girecek ?

27 Eylül 2013 Cuma, 18:49

Vergi kaçakçılığı suçlamaları nedeni ile hakim karşısına çıkartılan Messi’ye mahkeme önünde toplanan bir grup sert tepki gösterdi.

Messi’ye, “Hırsız, kaçakçı” diye bağıran gruba diğer bir grup da, “Sen en büyüksün, yaşasın Messi” sloganları ile cevap verdi. İki grup arasında çatışma çıkmaması için polisin önlemler alarak taraftarları ayırmaya çalıştığı gözlendi. Takım elbise ile mahkemeye gelen dünyanın bir numaralı futbolcusunun bu tepkiler karşısında güldüğü görüldü.

YILDIZ FUTBOLCU POLİS EŞLİĞİNDE MAHKEMEYE GETİRİLDİ

Bu arada Ajantinli yıldız futbolcu Messi, mahkemeye polis eşliğinde mahkemeye getirildi.

MESSİ MAHKEMEDE “SUÇSUZUM” DEDİ, TOPU BABASINA ATTI

Dünya’da dört kez yılın futbolcusu seçilen 25 yaşındaki Arjantinli yıldız Lionel Messi vergi kaçırdığı gerekçesi ile hakim karşısına çıktı. İspanya’da Katalonya bölgesine ait Gava mahkemesinde görülen davada, Messi ve babası, ünlü oyuncunun imaj haklarının satışında vergi cenneti olarak bilinen Belize ve Uruguay’daki şirketleri kullandıkları gerekçesi ile suçlanıyordu. Sadece Barselona’dan yıllık 16 milyon avro kazanan Messi’nin dünyanın çeşitli ülke markaları ile de milyonlarca avroluk sponsorluk anlaşmaları bulunuyor.

Barcelona savcısı Raquel Amado mahkemede, Messi ve babasının 2007, 2008 ve 2009 yıllarındaki gelir vergisi beyanlarında 4 milyon Euro’yu aşan usulsüzlük yaptığını ve bu miktarın faizleri ile birlikte maliyeye ödenmesini talep etti. Duruşmada ilk olarak söz alan Messi,para işleri ile uğraşmadığının altını çizerek topu babasına pasladı. Lionel Messi yaklaşık yarım saat süren duruşmasında mesleğinin futbolcu olduğunu, çok sayıda reklam anlaşmalarına imza atmasına rağmen kendisine ait şirket çalışmalarının babası tarafından yürütüldüğüne dikkat çekti. Oğul Messi’den sonra mahkeme heyeti karşısına çıkan baba Messi ise vergi kaçakçıları olmadığını, olayın sadece yanlış yönlendirme sonucu meydana geldiğini söyledi. Baba Messi oğlunun bu davada masum olduğunun altını çizerek tüm suçlamaları üzerine aldı.Maliye’ye 2010 ile 2011 yıllarına ait 10 milyon avro vergi ödemesi yaptıklarını ifade eden baba Jorge Messi, mahkemeye 4 milyon 100 bin avroluk vergi cezasını da faizleri ile birlikte yatırdıklarını hatırlattı.

Bu arada,vergi kaçakçılığı suçlamaları nedeni ile mahkemeye gelen Messi burada kötü bir sürprizle karşılaştı. Mahkeme önünde toplanan bir grup, yıldız futbolcu için ” hırsız, kaçakçı diye bağırken diğer bir grup da ” sen en büyüksün, yaşasın Messi” sloganları ile cevap verdi. İki grup arasında çatışma çıkmaması için polisin önlemler alarak taraftarları ayırmaya çalıştığı gözlendi. Takım elbise ile mahkemeye gelen dünyanın bir numaralı futbolcusunun bu tepkiler karşısında güldüğü görüldü.

Kaynak: MEHMET ÇİFTÇİ – MADRİD / DHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz