Bir İnsanlık Ayıbı

27 Eylül 2013 Cuma, 19:14

Manisa’da yaşayan ve şeker hastalığı nedeniyle sol bacağı kesilen Osman Özsoy’a ait 2 bin 500 TL değerindeki akülü tekerlekli sandalyeyi çalan iki kişinin, bunu bir başka bedensel engelliye 370 TL’ye sattığı ortaya çıktı.
Manisa’da yaşayan ve şeker hastalığı nedeniyle sol bacağı kesilen Osman Özsoy’a ait 2 bin 500 TL değerindeki akülü tekerlekli sandalyeyi çalan iki kişinin, bunu bir başka bedensel engelliye 370 TL’ye sattığı ortaya çıktı. Tekerlekli sandalyeyi bulup Özsoy’a teslim eden polis, iki zanlının peşine düştü.

Laleli 75. Yıl Mahallesi’nde yaşayan ve yaklaşık bir yıl önce şeker hastalığı nedeniyle sol bacağı kesilen Osman Özboy’a ait akülü tekerlekli sandalye, geçen 16 Ağustos’ta kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı. Özsoy durumu polise bildirdi. Çalışma başlatan polis ekipleri, kentteki akülü tekerlekli sandalyeleri belirledi. Çalışmada, Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, tekerlekli sandalyenin Turgut Özal Mahallesi’ndeki mermer atölyesinde yaşayan bedensel engelli Peyami Gürbüz’e satıldığını tespit etti. Gürbüz yaklaşık 2 bin 500 TL değerindeki tekerlekli sandalyeyi iki kişiden 370 TL’ye aldığını dile getirdi. Polis, çevredeki güvenlik kameralarını inceleyip akülü tekerlekli sandalyeyi satan kişilerin M.A. (23) ve Y.K. (23) olduğu belirlendi.

Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Hasan Özel, akülü tekerlekli sandalyeyi Özsoy’a teslim etti, polis iki şüphelinin peşine düştü. Eve mahkum olduğunu dile getiren Özsoy, “Polislere teşekkür ederim, çok mutluyum. Akülü aracımın çalınması beni çok mağdur etti. Evimden dışarı çıkamadım. Benim gibi bir engelliye yapılır mı bu” diye konuştu.

Öte yandan Peyami Gürbüz’e de tekerlekli sandalye temin edilmesi için çalışma başlatıldığı bildirildi. – Manisa

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz