Kavga Büyüyor

25 Eylül 2013 Çarşamba, 17:08

Medya dünyası, iki etkili kalem; Barlas ve Ahmet Hakan’ın polemiğini konuşuyor. Barlas’ın Aydın Doğan’a yaptığı, ‘yazarlarını uyar’ çağrısının ardından Hakan ve Barlas arasında başlayan tartışma giderek büyüyor.

Sabah yazarı Barlas, Ahmet Hakan’a Kanal 7 dönemiyle yüklendi. İşte Barlas’ın o satırları:

‘DENİZ FENERİ TELLALLIĞINDAN ODATV TETİKÇİLİĞİNE’

Kendini sözcü sandı. Bu arada Ahmet Hakan’a da kendinden menkul ‘Aydın Doğan sözcüsü’ olmaktan artık vazgeçmesini öneriyorum. Bir şeylerin sözcüsü olduklarını ve ‘İleri gelenler’ katına yükseldiklerini zanneden yeni yetmelerin, bir anda ‘İleri gidenler’ konumuna yerleştirilmeleri ilk defa görülmüyor. Bunların geçmişte nasıl kullanılıp atıldıklarını, sonra da nasıl davalık olduklarını hep hatırlamak gerekir. Bir gün Deniz Feneri tellallığında, ertesi gün Odatv tahrikçiliğinde, bir başka gün de Gezi eylemleri kışkırtıcılığında rol alınarak bir hayat ve düşünce çizgisi oluşturulamaz.

‘AYDIN DOĞAN’IN MASASINDA ŞARAP İÇMEK’

Kanal 7’de 28 Şubat’a karşı çıkıp, CNN Türk’te 27 Nisan muhtırasını desteklemek arasındaki alanda yaşamak, bir gün Erbakan’ın yanında beyaz çoraplı ve terlikli oturmak ile ertesi gün Aydın Doğan’ın masasında şarap içmek kadar tutarsızlık getirebilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz