Demirören Aysal Gerginliği Büyüyor

25 Eylül 2013 Çarşamba, 16:53

Demirören’den Aysal’a taş, Terim’e tam destek! Fatih Terim’in Milli Takımın başına geçtiği süreçte Aysal’dan “İsterseniz Ocak ayında yollarımızı ayıralım” teklifi geldiğini söyleyen Demirören, bir de göndermede bulundu: “Terim benim elemanım değil, kader birliği yaptığım hocam”

Fatih terim ile sözleşme imzalamadıklarını da açıklayan Demirören, tecrübeli hocanın sadece hatıra kağıdına imza attığını belirtti. Demirören, törende Terim’in imzaladığı kağıdı da basın mensuplarına gösterdi.

Fatih Terim ile anlaşmaları sürecini anlatan Demirören, “Fatih Terim’in Galatasaray’dan ayrılmasının ardından yapılan spekülasyonlar üzerine basın toplantısı yapma kararı aldık. Avcı istifa ettikten sonra Ünal Aysal’ı aradım Fath Terim ile görüşmek ve 1+3 yıllık sözleşme teklif edeceğimizi söyledim. Kendisi de bunu kabul etti ve Fatih Terim’le görüştük. Kendisine teklifimizi ilettik, Galatasaray’la görüşmek istedi, biz de kabul ettik. Ancak daha sonra sadece Mayıs ayına kadar anlaştık.” dedi.

“TERİM İLE ANLAŞMA İMZALANMADI”

Terim’in TFF ile anlaşma imzalamadığını söyleyen Başkan, “Federasyonun Terim ile imzası yoktur. Ne para aldı ne de anlaşma imzaladı. Bir milli görev olarak gördü ve para konuşulmadı. Hocamzla sabah saatlerinde konuştuk. Yine Mayıs’ta görüşmek istedi, biz hocamızla çalışmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“G.SARAY GAZETE HABERİNE GÖRE GÖNDERDİYSE…”

Galatasaray’ın Terim’in milli takımla uzun süreli imza attığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirten Demirören, “Kimse Fatih Terim’i taraftar önüne atmasın. Mayıs ayına kadar sadece sözlü. Biz Fatih Terim’in avukatı değiliz. Ancak Galatasaray camiası bu açıklama için zorladı. Galatasaray yönetimi de bir gazete haberine göre hocayı gönderdiyse onu kendi içlerinde değerlendirsinler. Fatih Hoca’nın başarılarını tartışmak gereksiz. Ayrılma sebebi TFF ile imzası varsa böyle bir şey söz konusu değil. Milli Takım her şeyin üstündedir” diye konuştu.

“MAYIS AYINA KADAR İMZALAMAYAYIM”

Fatih Terim ile sözleşme uzatmak için çalışmalara başlayacaklarını ifade eden TFF Başkanı, “Hocamız ‘Mayıs ayına kadar imzalamayayım’ diyor ancak biz kendisi ile anlaşmak istiyoruz. İyi ki getirmişiz Fatih Terim’i Brezilya şansımız %50’ye çıktı. İzin verdiği için Galatasaray’a teşekkür ediyoruz” şeklinde belirtti.

“SAHAYA GİRENLER BEŞİKTAŞLI DEĞİL”

Beşiktaş-Galatasaray mücadelesinde yaşananları da değerlendiren Demirören, “2020 Avrupa Kupası’na aday olmuş bir ülkede yaşanan olay üzüntü verici. Sahaya girenlerin %99’unun Beşiktaşlı olmadığını biliyorum. Ben Beşiktaş taraftarını iyi tanırım. Disiplin Kurulu ve Tahlim Kurulu’nun ardından kararımızı açıklayacağız. E Bilet sistemi geniş tabanlı olarak Türkiye’de devreye girecek. Bu durumları ortadan kaldıracak.” yorumunu yaptı.

“FATİH HOCA ELEMANIM DEĞİL”

Fatih Terim’in gönderilmesi üzerine Ünal Aysal’a göndermelerde bulunan TFF’nin 1 numarası, “Fatih Terim gibi hocalar Türkiye’de zor yetişir. Bu konunun burada kapanması gerekiyor. Federasyon etik olarak davranmıştır. Sebebi başka yerde arasınlar. Ben kimi arasam telefonumu açar. Açmazsa hatayı kendimde ararım. Fatih hoca benim elemanım değil kader birliği yaptığım arkadaşım.” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz