Ankara’daki Saldırıların Analizi

21 Eylül 2013 Cumartesi, 01:05

Ankara’yı sarsan roket atarlı saldırılarla ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

HaberDokuz.com / ÖZEL HABER / ANKARA

Polisevini ek binasına yapılan roket atarlı saldırıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Yapılan incelemeler sonrasında saldırının sadece polis evine yapılmadığı ortaya çıktı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne de Roket

İçişleri Bakanı Muhammer Güler’den yapılan açıklamaya göre Emniyet Genel Müdürlüğü’ne de bir roket mermisinin isabet etti. İki ayrı noktaya yapılan saldırılarda 1 de patlamamış roket atar mermisi bulundu.

emniyet-bomba

DHKP-C mi Yaptı 

Bakan Güler saldırıyı hangi örgütün yaptığına ilişkin incelemelerin sürdüğünü açıklarken, akıllara AKP Genel Merkezi’ne yapılan roket atarlı saldırı geldi. O saldırının yöntemi de aynı şekilde benzerlik gösteriyordu. Genel merkeze yapılan saldırıyı DHKP-C’nin yaptığı ortaya çıkarılmıştı.

Çözüm sürecinden dolayı PKK ihtimali yok denecek kadar az görülüyor.

Suriye İhtimali

Ayrıca, Suriye’nin helikopter düşürülme olayından sonra misilleme amaçlı bir eylem yapabileceği son zamanlarda yoğun olarak konuşuluyordu. Hatta buna ilişkin yapılan istihbarat çalışmaları da bu noktaya işaret ediyor ve emniyet tedbirleri en üst noktaya çıkarılmıştı.

Güvenlik Zaafiyeti mi Var

Ankara’nın en merkez yerinde bu kadar rahat bir şekilde roket atarlı saldırı yapılması da tartışmaları beraberinde getirdi. Güvenlik açığı, yetersiz emniyet tedbirleri, istihbarat eksikliği yapılan eleştirilerin başında geliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz