CHP’nin Ankara Büyükşehir Adayı Kim Olacak ?

18 Eylül 2013 Çarşamba, 16:07

CHP ‘de yerel seçim adaylarının belirlenmesi çalışmaları sürüyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin ismi ön plana çıktı.

İZMİR’DE KOCAOĞLU İSTANBUL’DA SARIGÜL
Vatan’ın haberine göre, CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için Mustafa Sarıgül ismi neredeyse kesinleşip, İzmir için de Aziz Kocaoğlu ile devam edilmesi kararı çıkarken, Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için sürpriz bir isim gündeme geldi.

İNCE: PARTİ GÖREV VERİRSE YAPARIM
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’yi ikna için yaklaşık 40 milletvekili önceki gün ve dün İnce ile görüştü. Vekillerin, İnce’ye “Aday ol” çağrısı yaptığı bildirildi. CHP seçmeninin yanı sıra MHP seçmeninden de oy alabileceği konuşulan İnce’nin bu konuda kararsız olduğu, “Parti görev verirse yaparım” demekle yetindiği ifade edildi. CHP Genel Merkezi’nde yapılan değerlendirme ve anketlerde de İnce’nin ismi ön plana çıktı. İsim verilmeden yapılan anketlerde, “Ankara’nın adayı kim olsun” sorusunda İnce’nin adının çıktığı ifade ediliyor.

İNCE 5. ADAY
Bugüne kadar kulislerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Ankara Milletvekilleri Levent Gök, Aylin Nazlıaka, Sinan Aygün, Emine Ülke Tarhan’ın isimleri ön plana çıktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz