Mahkeme Kararını Verdi

15 Eylül 2013 Pazar, 02:47

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde gözaltına alınan Yurt gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, tutuklandı.

Ergenekon Davası kapsamında aldığı hapis cezası nedeniyle hakkındaki yakalama kararı bulunan Yanardağ, elleri kelepçeli olarak adliyeden çıkarıldı ve Muğla Cezaevi’ne gönderildi.

AKP İKTİDARININ ADALETİ BU

Adliyeden gülümseyerek çıkan Yanardağ, “Haydi arkadaşlar, hoşçakalın. Kararı, hukuken ahlaken, vicdanen meşru ve adil bulmuyorum. AKP iktidarının adaleti bu. Toplumu ve basını susturmaya, sindirmeye yönelik karar bu. Bu kararı kınıyorum, protesto ediyorum” dedi.

İSTANBUL’A NAKLEDİLECEK

Yanardağ’ın avukatlığını Muğla Baro Başkanı Mustafa İlker Gürkan da yakalama kararının yüze karşı okunması ve tutuklama kararı verilmesi yolunda İstanbul’dan gelen talimatı Bodrum Mahkemesi icra etti. Tutuklama kararı verildi. Kendisi savcılığın kararına göre, kuvvetli bir ihtimalle cezanın üst sınırı yüksek olduğu için Muğla Cezaevi’ne gönderildi. Sonrasında Adalet Bakanlığı’nın kendi içindeki yazışmalara göre İstanbul’a nakledilecek. Kendisi de, ben de mahkemede aynı şeyi söyledik. Bu kararın hukuka uygun olmadığını, vicdana uygun olmadığını ve meşru olmadığını ifade ettik. Mahkeme tutuklama kararı verdi. Çok kısa bir duruşma yaptık zaten. Netice olarak bir usul işlemi yaptık. Olay bundan ibaret. Yargılama yok, dava bitmiş, temyiz aşaması için gelmesini isterlerse o zaman sevki İstanbul’a yapılabilir. Adalet Bakanlığı’nın kendi bünyesinde çözdüğü bir konudurö dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz