Usta’nın Hikayesi’ne Makas

04 Eylül 2013 Çarşamba, 15:47

Ünlü şarkıcı Gülben Ergen, Beyaz TV’de ekrana gelen ve Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı “Usta’nın hikayesi” adlı belgeselde, Başbakan’a soru yönelterek yer almıştı. Çekimleri nisan ayında yapılan belgeselde yer alan Gülben Ergen, iki ay sonra Gezi olayları patlak verince belgeselden çıkarıldı.

ÇEKİMLERİNDE YER ALMIŞTI
Beyaz TV yönetimi, Gezi Parkı olaylarına destek verenlerin tepkileri sonucu Gülben Ergen’i, çekimlerinde yer aldığı Usta’nın Hikayesi adlı belgeselden çıkarıldı.

O BÖLÜMLER MAKASLANDI
Gülben Ergen, Gezi Parkı olaylarına katılan ve destekleyen Twitter kullanıcıları tarafından, Erdoğan belgeselinde yer aldığı için şiddetli bir şekilde eleştirilmişti. Hakarete varan tepkiler sonucu Beyaz TV yönetiminin aldığı kararla Gülben Ergen’in yer aldığı bölümler makaslandı ve dün gece yayınlanmadı.

GÜLBEN’DEN AÇIKLAMA

Öte yandan Gülben Ergen konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Ergen şunları söyledi;

“Nisan ayında özenle ve önemle çekilen ama dün akşam yayınlanmayan belgeseldeki konuşmam için bana sebep soranlara cevabım; Bilmiyorum.”

ERDOĞAN’A SESLENMİŞTİ
Gülben Ergen, belgeselde Başbakan’a şu soruyu yöneltmişti:

“Şimdi izninizle sorumu soracağım, bir sanatçı olarak. Kitle iletişimine çok önem veren bir lider olarak, kitlelerin bir araya geldiği Rumeli Hisarı gibi muhteşem konser mekânlarımızın birer birer yok olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Biz çok üzülüyoruz, dinleyicilerimiz çok üzülüyor. Sizin fikrinizi merak ediyorum. Tekrar teşekkür ediyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz