McCain ‘Allahu Ekber’ sözünü savundu

04 Eylül 2013 Çarşamba, 20:34

Amerika’da Fox News sunucusu Brian Kilmeade Suriyeli muhaliflerin ‘Allahu Ekber’ sözünden rahatsız olunca Amerika Senatörü John McCain ünlü sunucuya sert tepki gösterdi.

Abdurrahman Koç’un haberi

Fox News canlı yayınında ünlü sunucu Brian Kilmeade Suriye konusunda değerlendirme yapması için Amerika Senatörü McCain’e bağlandı. Senatöre muhaliflerin uçak düşürme görüntülerini izleten sunucu, ‘Sayın senatör, bakın Suriye’deki muhalifler uçak düşürdükten sonra hangi sözleri kullanıyor. Bu adamların böyle bir şey yaptıktan sonra bu sözü kullanmasından rahatsız oluyorum. Biz gidip bunlara mı yardım edeceği yani’ diyor.

Amerika Senatörü McCain’in verdiği cevap ise ünlü sunucuyu şoka uğratıyor. Senatör, muhalifleri suçlayıcı  bir tavırla kendisine sunan ünlü spikere öncelikle ‘Allahu Ekber’ lafzının İngilizce’deki karşılığını açıklıyor.

Kullanılan sözde herhangi bir problem olmadığını belirten senatör, ‘Bu Allah’a teşekkür etmek için kullanılmış bir söz, bunda bir sorun yok. Sen Amerikalıların ya da Hristiyanların ‘Teşekkürler Allah’ım’ demesinden rahatsız oluyor musun ? Onlar Müslüman, ve onların ılımlı olduğunu, aşırı olmadığını sana garanti edebilirim’ sözleriyle ünlü sunucuyu şoka uğratıyor.

‘TÜM MÜSLÜMANLAR TERÖRİSTTİR’ DEMİŞTİ

Yayın sırasında muhaliflerin ‘Allahu Ekber’ sözlerini eleştiren sunucu Brian Kilmeade İslam’a karşı yaptığı olumsuz eleştirilerle tanınıyor. Hatta bu eleştirilerin boyutu 2010 yılının Ekim ayında söylediği ‘Tüm teröristler Müslüman değildir, ancak tüm Müslümanlar teröristtir’ sözüyle had safhaya ulaşmış, çoğu çevreler tarafından büyük tepki toplamıştı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz