İstanbul’da Sokakta Uyuşturucu Satanlara Yönelik Operasyon

04 Eylül 2013 Çarşamba, 15:31

Bakırköy, Gaziosmanpaşa ve Esenyurt’ta düzenlenen operasyonlar kapsamında 12 kişi tutuklandı
Bakırköy, Gaziosmanpaşa ve Esenyurt’ta sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 15 kişiden 12’si tutuklandı. 

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bakırköy, Gaziosmanpaşa ve Esenyurt’ta sokakta uyuşturucu satan kişilere yönelik çalışma başlattı.

Yapılan teknik takip ve istihbarat çalışmasının ardından belirlenen adreslere düzenlenen operasyonlarda, uyuşturucu satan grubun elebaşı olduğu iddia edilen İzzet K’nın da aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. 

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 1 kilo 260 gram eroin, 7 uyuşturucu hap, uyuşturucu tartımında kullanılan hassas terazi ile sahte kimlik ele geçirildi.

Bu arada narkotik polisinin araştırmasında, İstanbul Barosu avukatlarından R.K’nın, uyuşturucu satan kişilere “yardım ve yataklık ettiğinin” belirlendiği ileri sürüldü. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı, avukat R.K’nın gözaltına alınmamasını, ifadesinin savcılıkca alınacağını bildirdi. Cumhuriyet savcılığında ifadesi alındıktan sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen R.K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlandıktan sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen 15 kişiden aralarında grubun elebaşı İzzet K’nın da bulunduğu 12 kişi tutuklandı, 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. – İstanbul

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz