Son Dakika
23 Temmuz 2019 Salı

Hükümetten Övgü

02 Eylül 2013 Pazartesi, 18:24

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Anadolu Ajansının (AA) Kürtçe yayına başlamasıyla ilgili,  “AA’nın haberlerini yaptığı diller arasında Kürtçe’yi de katmasını takdirle karşılıyorum. Bu aynı zamanda Türkiye’nin, devletimizin ve hükümetimizin yılın başından bu yana yürüttüğü çözüm sürecine de büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

Şahin, AA’nın Kürtçe yayına başlamasına ilişkin yaptığı açıklamada, devletin resmi haber ajansı olan AA’nın devletin ve hükümetlerinin ülke ve dünya gündemiyle ilgili görüşlerini her dilden insanlara ulaştırma çabalarını takdirle karşıladığını söyledi.

Buna ihtiyaç olduğunun altını çizen Şahin, “Başka ülkeler, başka ülkelerin ajansları bunları uzun süredir yapıyorlar zaten. Her lisanda haber vermek sureti ile o ülkenin değişik görüşlerini o bölgelere, o ülkelere, o dili konuşan insanlara ulaştırmak sureti ile ülkelerinin bir noktada reklamını yapıyorlar. AA’nın da böyle bir görev üstlendiğini görüyorum. AA’nın haberlerini yaptığı diller arasında Kürtçe’yi de katmasını takdirle karşılıyorum. Bu aynı zamanda Türkiye’nin, devletimizin ve hükümetimizin yılın başından bu yana yürüttüğü çözüm sürecine de büyük katkılar sağlayacaktır. Başta Genel Müdürü Kemal Öztürk olmak üzere çalışanlarını tebrik ediyorum” diye konuştu. – Karabük

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz