Paü, San Antonio Texas Üniversitesi ile İşbirliği Yapacak

23 Ağustos 2013 Cuma, 19:41

ABD’nin mühendislik alanlarında saygın üniversitelerinden The University of Texas at San Antonio (UTSA) Elektronik-Bilgisayar Mühendisliği’nde görevli Prof. Dr. Mo Jamshidi, Pamukkale Üniversitesi’ni (PAÜ) ziyaret etti.
Ziyarette PAÜ hakkında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kaplan ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Selçuk Toprak, Prof. Dr. Jamshidi’ye bilgi verdi. İki üniversite arasında yapılabilecek ortak çalışmalar ve işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Görüşmeler sonunda her sene Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden 2 lisansüstü öğrencisi ve 2 öğretim üyesi, akademik çalışma yapmak üzere bir dönem veya bir yıllığına UTSA Elektronik-Bilgisayar Mühendisliği’ne davet edildi. Prof. Dr. Toprak, Avrupa dışındaki diğer gelişmiş ülkelerdeki üniversiteler ile de işbirliklerini arttırmak istediklerini, böylece hem öğrenciler hem de akademisyenler için cazip alternatifler oluşturmak istediklerini söyledi. 1969 yılında kurulan UTSA, sekiz fakülte ve enstitüsüyle 66 lisans, 52 yüksek lisans ve 24 doktora olmak üzere 142 programla hizmet veriyor. 2012 yılı itibariyle yaklaşık 30 bin 500 öğrencisi ve 600 öğretim üyesi olan UTSA, yıllık bir milyar TL işletim ve 160 milyon TL araştırma bütçesi bulunuyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz