Son Dakika
22 Temmuz 2019 Pazartesi

Mısır’daki Katliama Tepki Yağıyor

Dünyanın çeşitli bölgelerinden Mısır’daki katliama tepkiler gelmeye devam ediliyor. Hedefte Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır Büyükelçilik binaları var.

16 Ağustos 2013 Cuma, 21:44

Almanya’nın başkenti Berlin’de Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır büyükelçilikleri önünde Mısır’daki darbe karşıtlarına yönelik katliam protesto edildi.

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri önünde toplanan göstericiler, Mısır yönetimine verdikleri maddi destekten dolayı bu ülkeleri protesto etti. Elçiliklerin önünde gıyabi cenaze namazı kılan protestocular, yürüyüşe geçerek Mısır’ın darbeyle görevden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin serbest bırakılmasını istedi.

“Mursi’ye özgürlük”, “Mursi bizim reisimiz”, “Çocuk katili Sisi” ve “Halk biziz” şeklinde sloganların atıldığı yürüyüşte temsili tabutlar taşındı.

Mısır, Türkiye, Tunus bayrakları taşıyan ve katliamı lanetleyen protestocular, elçiliklerin önünde ayakkabılarını çıkarıp elleriyle yukarı kaldırdı.

Mısır yönetimine yardım yapılmamasını talep eden protestocular, katliamın durdurulmasını istedi.

Birçok büyükelçiliğin bulunduğu güzergahta Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliğinin önüne gelen protestocular, Türkiye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundu.

“Teşekkürler Türkiye”, “Teşekkürler Erdoğan”, “İki devlet bir millet”, “Türkiye, Türkiye” sloganları atan kalabalık, elçilik önünde Türk bayrakları salladı.

Eylemlerini daha sonra Mısır Büyükelçiliği önünde sürdüren protestocular, Mursi’nin serbest bırakılmasını ve insanların öldürülmemelerini istedi. – Berlin

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz