Muratpaşa’da Rusya Gecesi

Muratpaşa’da 7 Renk Kültür Festivali, Rusya Gecesi konsepti ile bir ilke daha imza attı.

06 Ağustos 2013 Salı, 02:44

Muratpaşa Kent Meydanı’nda gerçekleşen festivalin “Rusya Gecesi” Çocuk Korosu ve Dans Ekibi’nin gösterileriyle başladı. Gecede Antalya’da yaşayan Tatyana Hamarat ve Alp Hamarat sahne aldı. İkili Rusça şarkıların yanı sıra saksafon eşliğinde günümüzün popüler şarkılarını seslendirdi. Özellikle Orhan Gencebay’dan seslendirdikleri şarkılarla büyük alkış topladı
.

Antalya’da yaşayan Rusların da Antalya’nın bir parçası olduğunu belirten Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, festivale davet almaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi. Balcı, “Sevgiyi, kardeşliği ve hoşgörüyü yaşatan bir festivale bizleri de davet eden Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Süleyman Evcilmen ise, “Dilimiz, inancımız, mezhebimiz, kültürümüz farklı olabilir. Önemli olan Antalyalı olabilmektir. Antalya adına kültürel zenginliği üretebilmektir” diye konuştu.

Fotoğraf altı : Rusya Gecesi’nde Başkan Evcilmen’e, Rus geleneksel gömleği hediye edildi. Rus gömleğini giyen Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, “Bir tek ortak paydamız var. O da Antalya” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz