Jandarma, Ankara Barosu Avukatlarına İzin Vermedi

Ankara Barosu avukatları, Ergenekon davasının karar duruşmasının görüleceği Silivri Cezaevi yerleşkesine otobüslerle geldi.

05 Ağustos 2013 Pazartesi, 10:08

D-100 Karayolu’nun cezaevi sapağında durdurulan otobüsün cezaevi bölgesine girişine izin verilmedi. Jandarma ile avukatlar arasında isim gerginliği yaşandı.

Ergenekon davasının karar duruşması öncesi jandarma geniş güvenlik önlemi aldı. Polisin de destek verdiği önlemler kapsamında Silivri Cezaevi çevresine kimse yaklaştırılmıyor. Basın mensupları ve mahkeme tarafından isimleri yazılan avukatlar dışında yerleşkeye kimsenin gitmesine müsaade edilmiyor. Jandarma ekipleri gerginliğin yaşandığı D-100 Karayolu cezaevi katılım noktasına takviye güç sevk etti. Polis ekipleri de tarlalarda önlem alarak sivil grupların cezaevine yaya olarak gitmesine izin vermiyor.

Bu sırada üzerinde Ankara Barosu yazılı bazı otobüsler yerleşkeye gitmek isteyince kontrol noktasında durduruldu. Davanın görüldüğü duruşma salonuna gitmek isteyen avukatlara, jandarma listede adı olmayanların içeri alınmayacağını söyledi. Bunun üzerine avukatlar ile jandarma arasında zaman zaman tansiyon yükseldi. Otobüsün geri çekilmesiyle gerginlik yatıştırıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz