Daha Genç ve Kusursuz Bir Cilt İçin İki Yöntem

Bilim Adamları, Cildin Genç Görünümünü Korumak İçin Her Geçen Gün Yeni Yöntemler Buluyor.

05 Ağustos 2013 Pazartesi, 01:16

Her geçen gün, kadınların daha güzel ve genç görünmesine yardımcı yeni bir yöntem çıkıyor. Siz de bu yöntemlerden yararlanmak için ilk sarkmaların ve kırışıkların ortaya çıkmasını bekliyorsanız; hata ediyorsunuz. Erken yaşta alınacak önlemlerle, genç görüntünüzü uzun yıllar koruyabilirsiniz. Özel Dermamed Poliklinikleri’nden Dr. Levent Türbedar, Cosmopolitan dergisinden Damla Durak’a, genç bir cilde sahip olmanızı sağlayacak iki yöntem hakkında bilgi verdi
:

KARBON PEELING: Türbedar’a göre, karbon peeling yönteminin en önemli özelliği; emniyetli ve hızlı oluşu. Bu uygulama sırasında cilde karbon kremi sürülüyor ve yüzünüz bu sırada siyah bir hal alıyor. Ardından lazer atışlarına başlanıyor. Lazer atışlarıyla, dokuyu yakmayacak kadar kısa süreli ancak etkili bir ısı artışı elde ediliyor. Uygulama sırasındaki anlık ısı artışı; gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor. Cilde yanmış hissi vererek, onarım mekanizmalarını harekete geçiriyor, yenilenme hareketini başlatıyor.

VENUS FREEZE: Venus Freeze yöntemi; radyo frekans ile manyetik titreşim uygulamalarını bir araya getiren bir teknoloji… FDA onaylı bu teknoloji, cilt yüzeyinde eşit ve emniyetli bir ısınma sağlıyor. İşlem; uzmanın, cihazın başlığını cilt yüzeyinde gezdirmesiyle uygulanıyor. İşlem sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmiyor. Venus Freeze’in cilde verdiği ısı 45 dereceye kadar çıkabiliyor. Ciltteki fibroblastlar; bu yanma hissini algılayarak kolajen üretimini artırıyor. Böylece cildin su tutma kabiliyeti ve elastikiyeti de artıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz