Silivri’ye Giden Yollar Kapatılıyor

Ergenekon karar duruşması için Silivri’ye giden vatandaşlara izin verilmiyor.

04 Ağustos 2013 Pazar, 19:30

Ergenekon davasının karar duruşması için alınan güvenlik önlemleri kapsamında, TEM Otoyolu ile D-100 Karayolu’ndan cezaevine giden yollarda sivil vatandaşların girişine izin verilmiyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Ergenekon davasının karar duruşmasına izleyici alınmayacağı kararı üzerine Silivri Cezaevi çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

İstanbul ve diğer illerden Silivri Cezaevi’ne gelmek isteyen vatandaşların bu bölgeye girmelerine izin verilmiyor. Jandarma görevlileri, TEM Otoyolu’ndan ve D-100 Karayolu’ndan cezaevine giden ara yolların başına aramna ve kontrol noktaları oluşturdu. Bu noktalarda avukat, basın mensubu ya da görevli olmayan kişilerin geçmelerine izin verilmiyor. Görevli olan kişiler ise kimlik kontrolünden sonra içeri alınıyor.

İngiltere’den Ergenekon davası sanıklarına destek vermek için geldiğini belirten Şermin Şendal da kontroller sırasında otobüsten indirilerek içeri alınmadığını söyledi. Türk Bayrağı şekli verilmiş tişörtü ve ay yıldız kolyesi ile Şendal, “Haklı dava için. Özgürlük için. Cezaevinde yatan paşalarımız, askerlerimiz, aydınlarımız için geldim. Cezaevine yolcu taşıyan toplu taşıma aracında kimlik kontrolü yapan jandarma görevlileri, pasaportuma bakarak beni indirdiler.” dedi.

Şendal, yargılamayı yapacak olan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından duruşmaya izleyici alınmayacağına ilişkin karardan haberdar olmadığını söyledi. Şendal, “Kuzey Kıbrıs pasaportuyla İngiltere gibi bir yerden geliyorum, onlar bir sorun çıkarmıyor. Burda pasaportuma bakıp beni otobüsten indirdiler. Bir suç işlemedim ki. Hatam ne?” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz