Son Dakika
12 Aralık 2019 Perşembe

Marmaray Projesinde Test Sürüşü Yaptı

Erdoğan Makinist koltuğunda…

04 Ağustos 2013 Pazar, 19:17

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Marmaray projesinin test sürüşünde makinist koltuğuna oturdu. Test sürüşü öncesi projeye ilişkin konuşma yapan Erdoğan, “Yerin altında 4 kat sistem oluşturan dünyada ülkeler var. Bize de artık bir kat yetmeyecek. Ulaşımdaki sıkıntılarla ilgili başka tedbirler alacağız.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un iki yakasını denizin altından geçerek demiryolu hattı ile birleştiren Marmaray projesinin test sürüşüne katıldı. Programda Erdoğan’ın yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve çok sayıda hazır bulundu.

Törende Marmaray’ ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Bu projeler bize nasip oluyor. Tabi insanoğlu yerin üstüne ne yapılırsa onu görüyor. Yerin altındakini görmüyor. Yerin altını da üstünü de işliyoruz. Yerin altında 4 kat sistem oluşturan dünyada ülkeler var. Bize de artık bir kat yetmeyecek. İstanbul artık ihtiyaca cevap veremez hale geliyor. Ulaşımdaki sıkıntı çok büyük. Öyle ise başka tedbirler alacağız. Şu anda nüfus 15 milyona dayanıyor. Bunu için alınması gereken tedbirleri almaya mecburuz. Daha önce yurtdışından ithal edilen tren setleri, bugün Eskişehir ve Adapazarı’ndaki fabrikalarımızda üretiliyor. Aynı zamanda bu noktaya da geldik.” ifadelerini kullandı.

Bir zamanlar duble yollardan bahsedildiğinde dalga geçenler olduğunu, şimdi bu kişilerin o yolların keyfini sürdüğünü vurgulayan Erdoğan, “Zamanla yarışan bir iktidar, zamanı halkının ayağına getirdi. Biliyorsunuz vakit nakittir, sözümüz var. Bunun gereğini de yerine getirdik. 4 saatlik yollar 3’e-2’ye düştü bu ülkede. Bütün bunlar niye yapıldı? İnsan yönetimini, finans yönetimini, bilgi üretimini iyi yapabilen AK Parti iktidarı ile yapıldı. Gelecek daha iyi olacak.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.