TGB ve İşçi Partisi’ne Operasyon

Ankara’da başlayan operasyonda ulusalcı olarak bilinen ve son zamanlarda dikkatlerine üzerine çeken TGB yöneticileri gözaltına alındı.

03 Ağustos 2013 Cumartesi, 13:07

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadale ekipleri, Silivri’de yapılacak olan Ergenekon davası karar duruşması öncesi, Silivri’de toplanma çağrısı yapan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Ulusal Kanal yöneticilerinin evlerine operasyon düzenledi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, 5 Ağustos Pazartesi günü yapılacak ‘Ergenekon’ karar duruşması için Silivri’de toplanma çağrısı yapılması üzerine operasyon düzenledi. Ekipler tarafından, adli yargıyı engellemeye teşebbüs varsayımıyla TGB Genel Yönetim Kurulu Üyesi Efe Barbaros’un evine düzenlenen operasyonda, Barbaros’a ait belgeler ele geçirildi. Barbaros’un evinin önünde bekleyen arkadaşları, Barbaros’un polisler tarafından evden çıkarılışı sırasında ‘baskılar bizi yıldıramaz’ sloganı attı.

Efe Barbaros’un annesi Müjgan Barbaros ve babası Erdoğan Barbaros, çocuklarının polis ekipleri tarafından götürülmesinin ardından yaptıkları açıklamada, “Gurur duyuyoruz, Atatürkçüyüz” ifadelerini kullandı.

Terörle Mücadele ekiplerinin operasyon düzenlediği başka bir adres de Aydınlık Gazetesi Muhabiri Osman Erbil, Ulusal Kanal Temsilcisi Mustafa Kaya ve Ulusal Kanal Muhabiri Mehmet Kıvanç’ın bulunduğu ev oldu. 3 kişi, İstanbul Özel Yetkili Savcılık tarafından çıkan arama emriyle adil yargıyı engellemeye teşebbüsten 72 saat gözaltı kararıyla Adliye’ye sevkedildi. – ANKARA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz