Son Dakika
14 Aralık 2019 Cumartesi

Oktay Vural’dan İlginç Benzetme!

“Bu zihniyet obez oldu, bunları diyete almak lazım”

03 Ağustos 2013 Cumartesi, 07:20

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm sürecinin Türkiye’yi bitirme projesi olarak ortaya çıkarıldığını ileri sürdü.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin Buca İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Vural yaptığı konuşmada çözüm sürecine değinerek, çözüm sürecinin Türkiye’yi bitirme projesi olarak ortaya çıkarıldığını savundu.

Vural, KCK’nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde giderek güç kazandığını savunarak, “Çözüm ve barış süreci milletimizi ayrıştırma, üniter devlet yapımızı ortadan kaldırma projesidir. Çözüm PKK çözümüdür. Çözüm Öcalan’ın çözümüdür” dedi.

Vatandaşlara yerel seçim ve genel seçimlerde verdikleri oyları AK Parti’den geri almaları için çağrıda bulunan Vural, “Bu zihniyet artık Frankeştayn oldu. Obez oldu. Bunları diyete almak lazım. Bu kadar nasihat ediyoruz, ama maalesef anlamadılar. Bu millet sana PKK’ya hizmet etsin diye oy vermedi. Geldiğimiz tablo utanç verici. Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir. Tekdir ve kötek vatandaşa aittir. Bunları tekdir etmek ve bunları yerel seçimde diz çöktürmek lazım. İnşallah genel seçimde de köteği görecekler. O zaman Hanya’yı da Konya’yı da görürler” şeklinde konuştu.

“Terör bitsin ama Türkiye bitmesin. Analar ağlamasın ama yürekleri de dağılmasın, parçalanmasın” diyen Vural, “7 aydır şehit cenazeleri gelmiyor ama PKK asayiş birimleri kuruyor, PKK paçavraları Diyarbakır, Lice, Cizre’de dalgalandırılıyor. Bunu gören İzmir’deki anneler ağlamıyor mu? Niye o kadar şehit verdik? Bu tabloları görmek ve millete yaşatmak için mi? O insanlar devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için şehit oldular. İşte analar bu tabloyu görünce daha fazla ağlıyor. Buna dur dememiz lazım. Bitmiş bir terör örgütünü canlandırdılar ve meşrulaştırmak istiyorlar. Maalesef onların hayali AKP sayesinde gerçek oldu. Adım adım PKK terör örgütü bölgede bir PKK devletini ve yapılanmasını gerçekleştirmekte. İşte bu sonuçlara terör örgütünün ulaşması mümkün değildi. Türkiye’yi yöneten irade teslim olduğu için bu böyle. AKP’ye dur demek zorundayız. AKP’ye oy veren kardeşlerim, desteğinizi çekerseniz, dur derseniz oyunu bozarız. Hep beraber terörü de bölücülüğü de bitiririz. Yeter ki devlet başa gelsin” diye konuştu.

MHP Buca İlçe Başkanı Ali Karakuş da, “Türklük bu ülkede suç oldu. Ben Türk’üm, Müslüman’ım, Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak istiyorum diyen herkes bu vatana ve bayrağa sahip çıkmak zorunda ” dedi.

İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.