Milliyet’te Gece Yarısı Operasyonu

Gezi Olayları medyayı sallamaya devam ediyor. Milliyet Gazetesi’ne yapılan gece yarısı operasyonunda Genel Yayın Yönetmeni değişti.

31 Temmuz 2013 Çarşamba, 03:14

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak görevinden alındı. Sazak’ın yerine gazetenin Ankara Temsilcisi Fikret Bila getirildi.

HaberDokuz.com / ANKARA / ÖZEL HABER

Milliyet’in Demirören grubuna satılmasından sonra genel yayın yönetmenliği görevine getirilen Derya Sazak gece yarısı görevinden alındı. Sazak’ın yerine yıllardır Ankara’nın nabzını tutan gazeteci Fikret Bila getirildi.

Ekim 2012’den beri genel yayın yönetmenliği yapan Sazak’ın gazetedeki köşe yazılarına devam edeceği açıklandı.

Ankara Temsilciliği görevine Ankara Haber Müdürü Serpil Çevikcan’ın getirildiği öğrenildi.

GEZİ DEĞİŞİMİ
Demirören Grubu’nun sahibi olduğu Milliyet Gazetesi, Gezi olayları sürecinde özellikle Can Dündar gibi yazarlarıyla AKP aleyhine yazılarıyla dikkat çekmişti. Bir süre önce süresiz izne çıkarılan Can Dündar’ın ‘kibarca’ kovulduğu konuşulurken genel yayın yönetmeni Sazak’ın bu olaya tepkili olduğu söyleniyordu.

“BAŞDANIŞMAN: TEK TEK HESAP SORULACAK”
Bir dönem CNN Türk’de Medya Mahallesi programını sunan Ayşenur Arslan bir süre önce Doğan Medya’dan gönderilmişti. Yurt Gazetesi’nde yazmayan başlan Arslan önceki günkü yazısında Milliyet’te kopacak fırtınayı haber vermişti.

Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanı olan Yalçın Akdoğan’ın sözlerini de köşesinde değerlendiren Arslan şunları söylemişti:

Bildiğim şuydu. Gezi eylemlerinin en sıcak günlerinden sonra, Yalçın Akdoğan Ankara’da ortalığı inletmişti. Hem de isim vererek:

“Ne yapıyor bu Demirörenler? Bizi arkadan mı vurmak istiyorlar? Derhal gerekeni yapmazlarsa onları da sileriz. Tek tek herkesi, ne yaptığını biliyoruz. Can Dündar’dan başlayarak hepsi gidecek. Gezi için eylem yapan adamları yanında tutan, bizim karşımızda demektir.”

Erdoğan ve çekirdek ekibi için, harcarken, ismin büyüklüğü, geçmişi, bir zamanlar verdiği desteğin hiçbir önemi yok. Hiçbir isim onlara göre “feda edilemez” değil.

Yani.. Derya Sazak da kolaylıkla feda edilir. Bu konuda düşündüklerini bile sanmıyorum. Onlar açısından mesele şu kadar basit: Derya Sazak ya Can’ı harcar.. Ya da onunla birlikte harcanır..”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz