iOS 7’de Parmak İzi

Apple’ın özellikle grafikleriyle kendi çizgisinden ödün verdiği iOS 7’ye parmak izi kontrolü geliyor.

31 Temmuz 2013 Çarşamba, 07:30

iOS 7’nin 4. beta sürümü yayınlandı. Yeni betada, bir süredir gündemi meşgul eden parmak izi sensörlü ana ekran tuşu iddialarını doğrulayacak izler bulunuyor.
Apple’ın gelecek mobil işletim sistemi iOS 7’nin 4. beta sürümü yayınlandı. Çeşitli arayüz değişiklikleri ve genel hata düzeltmeler içeren yeni beta, uzun zamandır tartışma konusu olan bir iddia hakkında da önemli ipuçları sağlıyor. Apple’ın gelecek nesil iPhone’da parmak izi sensörü içeren bir ana ekran tuşu kullanacağı yönündeki dedikodular teknoloji gündemini bir süredir meşgul ediyor.

Yeni beta sürümü, bu konudaki iddiaları doğrulabilecek bazı verilere sahip. Appleinsider sitesinin haberine göre iOS 7 Beta 4’de yer alan kodlar arasında parmak izi sensörünü doğrulayacak ifadeler bulunuyor
.

Paylaşılan bilgiye göre iOS 7’de yer alan BiometricKitUI.axbundle adlı yeni kod paketi parmak izi sensörünün nasıl kullanılacağını anlatan öğretici metinler içeriyor. Kodlar arasında “sağ elinde iPhone tutan ve baş parmağı ile ana ekran tuşuna dokunan bir kişinin fotoğrafı” ve “kurulum işlemi sırasında renk değiştiren bir parmak izi” gibi çeşitli notlar yer alıyor.

Teknoloji çevrelerinde, elde edilen verilerin gelecek iPhone modellerinde parmak izi sensörünün bulunmasını ihtimalini olduka güçlendirdiği yorumları yapılmaya başlandı. Yeni sürümde bu izlere rastlayan kişinin, daha önce de bazı gizli iOS özelliklerini ortaya çıkaran Hamza Sood olduğu da gelen bilgiler arasında. (shift)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz