Gezi’ye Katıldıysan KYK’dan Burs Yok!

KYK vereceği burs ve kredilerde bu sene durumu iyice abarttı. Eylemlere giden öğrencilere burs ya da kredi verilmeyecek.

30 Temmuz 2013 Salı, 13:19

Yüksek Öğrenim KYK Genel Müdürlüğü’nün 2013-2014 öğretim yılı yurt içinde okuyan önlisans, lisans, özel yetenek, master ve doktora öğrencileri için burs ve öğrenim kredisi müracaat şartları yayımlandı. Yüksek Öğrenim KYK Genel Müdürlüğü’nün internet sitesindeki duyuruda, yurt içinde yükseköğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız verilen para anlamındaki burs başvuru şartlarına göre, öğrenciye normal öğrenim süresince verilen öğrenim kredisinde ilginç maddeler yer alıyor.

Kurum, öğrenim kredisi verilmeyecek öğrenciler arasında, öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında, eklentilerinde, kalmakta olduğu yurtta, öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında, münferiden veya topluca her ne şekilde olur ise olsun anarşi ve terör olaylarına karışan, öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (Direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs.) davranışlarda bulunan bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış yerlerde ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, bıçaklar vs. tüm kesici, delici, yakıcı, boğucu, ezici, parçalayıcı, eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere, özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini veya birkaçını bulunduran öğrencilere kredi verilmeyeceği açıklandı.

Kurumun üniversite öğrencilerine aylık 280 TL olarak ödenen burslarına ilişkin sözkonusu bu madde, ‘Gezi Parkı’ olayları nedeniyle eylemlere katılan öğrencileri de içeriyor.

Yorum

  1. Fadime

    30 Temmuz 2013 at 21:05

    B*kunu çıkardılar artık iyice saçmalamaya başladılar geri zekalı beyinsiz herifler ağzımı bozdum akşam akşam lan adamım eğer bu çocuklar üniversitede de lise çocuğu gibi hiçbir şeye ses çıkarmayacaksa neden adam olmak için gittiği hak aramayı öğrenmek için gittiği söyleniyor üniversitelerde ne demek vermeyeceğiz şimdiye kadar kaç pkklı öğrencinin bursunu kestinde bu yıl geziye gidip slogan atanlara yasak getiriyorsun yazıklar olsun ya yazıklar olsun artık ALLAH BİRAN ÖNCE SİZİ KAHRI GAZAP ETSİN İNŞALLAH HUZUR BIRAKMADINIZ HER ŞEY SİZE ÖZEL BU ÜLKEDE ZATEN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz