“AKP Seçmeninden de Oy Alacağım”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için CHP’den aday olduğunu açıklayan Ataklı, ilginç ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

30 Temmuz 2013 Salı, 15:30

stanbul için CHP’den aday olduğunu resmen açıkladı. Vatan gazetesinden gönderilen gazeteci Can Ataklı, yaklaşan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için olası adaylığına dair bilgi verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi anlatan Ataklı, CHP örgütünün yapacağı bir eğilim yoklamasında kendi adının da geçmesini istediğini açıkladı.Kılıçdaroğlu’nun bu talebi kabül ettiğini aktaran Ataklı, Mustafa Sarıgül ihtimalini de değerlendirdi.

İşte Can Ataklı’nın açıklamaları;

Bir normal aday gibi çalışma imkanım yok tabi ki. Diğer yandan bir gazeteci olarak çalışmam da engelleniyor. Ben de bu nedenle birikimimi siyasette değerlendirenbilir miyim diye düşündüm. Bunu da Genel Başkan’a söyledim. Bir ön yoklama olacaksa benim adımı da koyun dedim kendisine. Sayın Kılıçdaroğlu da bu talebimi kabul etti.

MUSTAFA SARIGÜL İSMİ PSİKOLOJİK OLARAK AŞILANIYOR

Mustafa Sarıgül adı psikolojik olarak toplumun kafasına yerleştirildi. CHP ise muhalefet yapamaz hale geliyor, ya da kamuoyu böyle algılıyor. Bu nedenle Mustafa Sarıgül’ü daha çok öne çıkartıyor. İnsanlar kazansa kazansa Sarıgül kazanır diyorlar.

AKP’Lİ SEÇMENDEN DE OY ALABİLİRİM

İnsanlar yerel seçimde genel seçim için bir deneme yaparlar. Bir rahatsızlıkları varsa bunu gösterir. İktidara karşı ciddi bir toplumsal bir muhalefet var bugün. Bence AK Parti’ye oy veren ama bu konularda rahatsızlıkları olan insanların da oyunu alacak bir isim çıkmalı. Ben kendimi böyle görüyorum

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz