Kelepçeyle Girdiği Sınavda Psikolojiyi Kazandı!

Gezi Parkı eylemlerine katılan ve gözaltına alınan kişilerden biri olan Erdal Kozan sınava kelepçelerle gitmişti. Erdal, psikoloji bölümünü kazandı.

29 Temmuz 2013 Pazartesi, 16:16

Erdal Kozan, Ankara ‘da 18 Haziran tarihinde 26 ayrı adrese düzenlenen operasyonda, yaklaşık 30 kişi ile birlikte Gezi eylemlerine katıldığı gerekçesi ile gözaltına alındı. Ailesi ile yaşadığı evden sabaha karşı gözaltına alınan Kozan, yaklaşık bir hafta önce girdiği Yüksek Öğretim Giriş Sınavı’nda (YGS) ilk 20 bine girmişti.

Milliyet’in haberine göre, YGS’de başarılı bir sonuç elde eden Kozan, üniversiteye yerleşmek için girmesi gereken Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) ise tutuklandığı için elleri kelepçeli olarak getirilmişti.

‘ÖRGÜTÜ BİZ Mİ BEĞENİYORUZ?’

Tutuklandığı mahkemeye çıkartıldığında hakime sorduğu, “Arama kararında 9 örgüt var. Hangi örgüt üyesi olduğumuz belirtilmemiş. Örgütü siz mi seçiyorsunuz yoksa biz mi beğeniyoruz ?” sorusu ile özellikle sosyal medyada gündem oluşturan Kozan, sınav sonucunda Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazandı.

Twitter CEO’su: ‘Türk hükümeti ile anlaşmadık’

Halen Ankara Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Kozan, kazandığı bölümde devam zorunluluğu olduğu için tutukluluk halinin devam etmesi halinde, okuluna kayıt yaptırıp dondurmak zorunda kalacak ve tutuklu bulunduğu süre boyunca eğitim hakkından mahrum kalacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz