Erdoğan’ı Kızdıracak Mektup

The Times Gazetesi’nde yayınlanan mektuptan sonra şimdi de ünlü bilim dergisi Popüler Science’de Erdoğan aleyhine bir mektup yayınlandı.

29 Temmuz 2013 Pazartesi, 23:50

Gezi Parkı direnişi sırasında polisin uyguladığı vahşete karşı dünya genelinde 4 binden fazla akademisyenin imzaladığı mektup, dünyanın prestijli bilim dergisi Science’de yayınlandı.

Mektupta, polisin sadece kamuya ait açık alanlarda değil hastane ve revir gibi sağlık hizmeti veren yerlerde de biber gazı kullandığı belirtiliyor. Halk sağlığını tehdit eden aşırı derecedeki biber gazı kullanımının aynı zamanda Cenevre Protokolü gibi uluslararası bir anlaşmayla da çok kesin biçimde sınırlandırıldığı hatırlatılıyor.

Mektupta, polisin eylemler sırasında 20 günde 130 bin biber gazı fişeği kullanması ve 100 bin yeni biber gazı kapsülü almayı planlaması, Türkiye’nin de imzalamış olduğu uluslararası anlaşmaların çiğnenmesi olduğuna dikkat çekiliyor.
Türkiye’nin tarafı olduğu anlaşmaları keyfi bir şekilde yok saydığına vurgu yapılan mektupta, biber gazından ve polisin uyguladığı vahşice şiddetten dolayı yaralananları tedavi eden doktor ve hemşirelerin de gözaltına alındığına işaret edildi.

Mektup, protesto gösterilerine ve tıbbi tedavi sağlayan doktor ve hemşirelere yönelik tutumunda Türk hükümetini uluslararası hukukun gerekliliklerini kabul etmeye çağırarak sonlanıyor.

2 Yorum

 1. Ayhan Gölcük

  30 Temmuz 2013 at 15:50

  Laf anlamaz ormancı Tayyip. Gökten kitap indirsen faydasız, okuyamaz ki. Okusa ne fayda, anlamazki… O, kafasındaki karanlık, otokrat, çıkarcı fiks fikirlerin esiri olmuş, değişemez ki… Ayrıca emperyal güçlere gebe, içinden söküp atamaz ki… O bir kere şeytana uymuş, uydurulmuş, şeytanın hizmetinde, şeytanın emrinden çıkamaz ki. Türk Ulusunun kara bahtı kem talihi Tayyip…

  • ayhan

   31 Temmuz 2013 at 06:16

   yaşa aynen öyle

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz