Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

“Allah Akıl Fikir Versin!”

“Ekim ayı devrim ayıdır” diyerek eleştirilerde bulunan Mustafa Sarıgül’e AB Bakanı egemen Bağış kavgada söylenmeyecek sözler söyledi.

29 Temmuz 2013 Pazartesi, 17:01
“Allah Akıl Fikir Versin!”

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, geçtiğimiz günlerde bir anket yaptırmıştı. Sarıgül, ankette çıkan sonuçları basın mensupları ile paylaşmıştı. Sarıgül’ün anketine göre, CHP’den aday olması halinde mevcut AK Partili belediye başkanı Kadir Topbaş’ı geride bırakıyordu. Ankara kulislerinde de sık sık adı CHP’den İstanbulBüyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olarak anılan Sarıgül’ün yerel seçimlerdeCHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

“ALLAH AKIL FİKİR VERSİN”

AB Bakanı Egemen Bağış, resmi Twitter hesabından ismi şu sıralar gündemden düşmeyen Mustafa Sarıgül’ü isim vermeden sert bir dille eleştirdi. Geçtiğimiz günlerde ‘ekim ayı devrim ayıdır’ diyen Sarıgül’e “Allah şu Ramazan ayında onlara da akıl, fikir, izan versin” sözleriyle yüklenen Bağış şu ifadelere yer verdi: “İstanbulBaşkan adayı sonra da CHP Genel Başkanı olma hayaliyle yanıp tutuşan zat “Ekim ayı devrim ayıdır” demiş. Neyin devrimi peki bu? Devrimle kasıt ülkede kargaşa yaratmaksa hiç heveslenmesin. Bu millet huzurunu bozmaya yeltenenlere ve işbirlikçilerine sert tepki verir. Devrimden kastı, İstanbul Belediye Başkanlık adaylığı ise, zaten fos hayal demektir. Önce kendisini CHP’ye kabul ettirmesi gerekir. Bu milleti küçümseyip, hor görenler, değerlerini özümsemeyenler hiç gül kokusunu sever mi? Gül’ü sevmeyen, hiç dikenine katlanır mı? CHP’de Gül’ün diken seslerini duymaya daha çok devam ederiz.”

Sözcü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.