Son Dakika
10 Aralık 2019 Salı

Suriye’den Gelen Havan Topu Öldürdü!

Ceylanpınar yakınlarından çalışan bir baba ve iki çocuğu sınırdaki çatışmalardan nasibini aldı. Ne yazık ki, biri öldü ikisi yaralı.

27 Temmuz 2013 Cumartesi, 12:36

Ceylanpınar yakınlarından çalışan bir baba ve iki çocuğu sınırdaki çatışmalardan nasibini aldı. Ne yazık ki, biri öldü ikisi yaralı.

Rasulayn’daki çatışmalar nedeniyle Ceylanpınar’da günlerdir tedirginlik yaşanırken, güvenlik güçleri sınır hattında yoğun güvenlik önlemi aldı. Sabah saatlerinde sessizliğin hakim olduğu Rasulayn İlçesi’nde, akşam saatlerinde çatışmalar yeniden şiddetlendi. Ceylanpınar’da top ve silah seslerinin duyulduğu çatışmalarda, ilçede tedirginlik yaşandı.

Çatışmalar sırasında Rasulayn İlçesi’nden atılan bir havan topu, sınırı aşarak Ceylanpınar’da sınıra yakın bölgede bulunan araziye düştü. Bu sırada arazide çalışan Şükrü Kahraman ile oğulları 12 yaşındaki Mehmet ve 24 yaşındaki Ahmet yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. İlk müdahalesinin ardından Şanlıurfa’ya sevk edilen yaralılardan baba Şükrü Kahraman hayatını kaybetti. Ahmet ve Mehmet Kahraman kardeşler ise Şanlıurfa’ya sevk edildi.
16 Temmuz tarihinden itibaren yaşanan çatışmalarda seken kurşunlardan Mahsun Ertuğrul ve Mehmet Gündüz’ün ölümünün ardından Şükrü Kahraman’ın da Suriye tarafından gelen mermiler tarafından ölmesi ölü sayısını 3’e yükseltti.
Kaymakamlık önünde gerginlik
Yaşananların ardından 100 kişilik grup, kaymakamlık önünde toplanarak olayları protesto etti. ’Hükümet istifa’ sloganları atan grubu, polis engelledi. Olayların ardından Ceylanpınar’a çok sayıda güvenlik gücü sevk edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.