O Genel Müdür Gönderildi

Gezi Parkı eylemleri sırasında Doğuş grubunun imajını düzeltmek için “ben de çapulcuyum” açıklaması yaptı, gönderildi.

27 Temmuz 2013 Cumartesi, 15:47

Gezi Parkı olayları sırasında “Ben de çapulcuyum” diyerek gündeme oturan Doğuş Holding’in şirketi Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen’in, 12 Eylül’e kadar izinde olduğu belirtildi.

Yakın çevresine ’2014′ten sonra yokum’ dediği belirtilen Özen’in, 6 hafta gibi uzun süreli izne çıkması, “Gezi Parkı etkisi” şeklinde yorumlandı.

ÖZEN NE DEMİŞTİ?

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Bu süreçte bazı müşteriler kartlarını kapattı, bazıları mevduatlarını çekti. Ancak bunlar sınırlı ölçüde kaldı. Yaklaşık 95 milyar liralık mevduat içinde toplam 35-40 milyon lira mevduat çıkışı, yaklaşık 8.5 milyon kart içinde de 1,500 adet kart iptali oldu. Bunları anlayışla karşılıyoruz” demişti. Özen, eylemcilerin banka çalışanlarını değil bankayı protesto ettiğini belirterek, “Ben de onlara ‘Bu bankayı çalışanlar yaratıyor. Çalışanlar da akşam iş çıkışında Gezi Parkı’na gidiyor ve protesto ediyor. Ben Gezi eyleminin yanındayım.” demişti.

Ardından da medyaya  ’Ben de çapulcuyum’ şeklindeki sözleri yansımıştı.

BAŞBAKAN: KARŞISINDA BİZİ BULACAK

Başbakan Erdoğan, “Bir bankanın genel müdürü çıkıp da bu vandalizmi organize edenlerin yanında olduğunu söylüyorsa bunlar karşısında bizi bulacaklardır” diye konuşmuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz