Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

Google Çeviri Web Sayfasına El Yazısı Özelliği Eklendi

Mobilde uzun süredir var olan el yazısı özelliği, web sayfasında da kullanıma sunuldu.

27 Temmuz 2013 Cumartesi, 15:43

Artık bilmediğiniz bir dili bile yazarak çevirmeniz mümkün. Geçtiğimiz yıl Android için …

Mobilde uzun süredir var olan el yazısn özelliği, web sayfasında da kullanıma sunuldu. Artık bilmediğiniz bir dili bile yazarak çevirmeniz mümkün.

Geçtiğimiz yıl Android için duyurulan ve oldukça beğenilen el yazısı desteği, daha sonra masaüstü sürüm için de kullanıma sunulmuştu. Çeviri yapmayı çok daha kolay hale getiren bu özellik nihayet Google’ın çeviri sayfası için de hizmete sunuldu.

Bu özelliği kullanabilmeniz için çevireceğiniz dili bilmenize gerek bile olmuyor. Çünkü siz el yazısıyla yazmaya başladığınız anda Google size hızlıca önerilerde bulunuyor ve sizin yazacak olduğunuz şeyi çok önceden tahmin edebiliyor. Bu da herhangi bir yerde gördüğümüz bir kelimeyi kolaylıkla yazarak çevirmemizi sağlıyor. El yazısı özelliği henüz tüm dillerde çalışmıyor. Yalnızca farklı karakterler kullanan (Çin vb.) dillerin el yazısı desteği bulunuyor. İleride diğer dillerin de eklenebileceği düşünülüyor. Eğer söz konusu özelliğin nasıl çalıştığınız merak ediyorsanız bugünden itibaren Google Translate sayfasına gidebilir ve deneme şansı bulabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.