800 Kişi 3 Kişiyi Linç Etti!

803 nüfuslu Kızılcaköy ahalisi toplandı, 3 kişiyi öldüresiye dövdü. Yüzlerce güvenlik görevlisi dayak yiyenleri zor kurtardı. Köylüler yine de “Şikâyetçiyiz” dedi.

27 Temmuz 2013 Cumartesi, 13:04

803 nüfuslu Kızılcaköy ahalisi toplandı, 3 kişiyi öldüresiye dövdü. Yüzlerce güvenlik görevlisi dayak yiyenleri zor kurtardı. Köylüler yine de “Şikâyetçiyiz” dedi.

Aydın’ın Köşk ilçesine 18 kilometre mesafedeki Kızılcaköy köyünde, önceki gün iftar saatinde, incir bahçelerinin arasında biri pompalı tüfekli 4 kişi gören köylü kadınlardan biri, şüphelenip kim olduklarını sordu. İddiaya göre 4 kişi kadını tersleyip tüfekle tehdit etti.
Kadının durumu haber verdiği oğulları bir grup köylü ile 4 kişinin peşine düştü.
 
KÖYDE MEYDAN DAYAĞI

Kalabalık bir köylü grubunun geldiğini gören şüpheliler de kaçmaya başladı. Şüphelilerden, G.A. (34) kaçarken rastgele ateş ettiği tüfeğinin tutukluk yapması üzerine köylüler tarafından yakalanıp köy meydanında feci şekilde dövüldü. Kaçan E.B. (32) ile S.D. (32) de yakalanıp döve döve köye getirildi.

Diğer kişi kurtulmayı başardı. 803 nüfuslu Kızılcaköy Köyü meydanında toplanan yaklaşık 700 kişi, jandarma ve 112 Acil Servis ekibinin yerde kanlar içinde yatan G.A.’ya müdahale etmesine izin vermedi.
Jandarma civar ilçelerinden takviye ekip istedi. Takviye olarak toplam 150 polis ve jandarmanın gelmesinin ardından savcı Zeki Polat, olay yerine gelip, gerekli incelemelerde bulundu. Savcının incelemesinin ardından yaralı 3 kişi 6 saat sonra hastaneye kaldırılmak istendi.
Ancak köylüler, G.A.’nın ambulansa alınmasına engel olmak istedi. Jandarmanın araya girmesi üzerine G.A. ambulansa alınabildi.
SİVİL ARACA YUMRUK 

Köylüler bu defa, diğer 2 yaralının bulunduğu sivil jandarma aracını yumrukladı. Feci şekilde dövülen 3 kişi, güçlükle köylülerin arasından çıkartılıp, Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz