Sınırdaki Rezalette Yeni Gelişme

Suriye sınırına dikilen söz Kürdistan bayrağı kurulan temaslar sonucu kaldırıldı.

26 Temmuz 2013 Cuma, 10:08

Suriye sınırına dikilen sözde Kürdistan bayrağı kurulan temaslar sonucu kaldırıldı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine komşu olan Rasulayn ilçesini elinde bulunduran PYD’nin sınırın sıfır noktasına astığı bayrak, Suriye Yerel Koordinasyon Komiteleri’nin (SYKK) bayrağı ile değiştirildi.

BAYRAK DEĞİŞTİ

Suriye’nin kuzeyine yerleşen terör örgütü PKK’nın bu ülkedeki uzantısı PYD’nin daha önce astığı bayrak sarı ve etrafı yeşil renkten oluşuyordu. Yeni asılan SYKK’nin bayrağının ise beyaz ve yeşil renkten oluştuğu gözlendi.

Günlerdir çatışmaların devam ettiği Rasulayn’da sessizlik hakim.

SALİH MÜSLİM TÜRKİYE’DE

Suriye’nin Haseki kentine bağlı Resulayn ilçesinde Özgür Suriye Ordusu’na destek veren El-Nusra cephesi üyeleriyle yaşanan şiddetli çatışmalar sonrası bölgeyi ele geçiren PYD’nin Başkanı Salih Müslim, bugün saat 16.30’da Atlas Jet’in Erbil- İstanbul seferiyle Türkiye’ye geldi.

İSTİHBARAT İLE GÖRÜŞTÜĞÜ İDDİA EDİLİYOR

Müslim, uçak havaalanına indikten sonra piste giren özel bir otomobile binerek buradan ayrıldı. Müslim’in nerede kalacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

2 gün Türkiye’de kalacak olan Müslim’in buradan Paris’e geçeceği iddia ediliyor.

Önceki gün, Erbil’de düzenlenecek olan Kürt Ulusal Konseyi hazırlık toplantısı için Erbil’de bölgenin etkin Kürt parti ve gruplarıyla görüşen Müslim’in Türkiye’de istihbarat yetkilileriyle görüşmesi bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz