Mektuba Yanıt Gecikmedi!

Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını sürdüren ve AKP Ankara milletvekili olan Yalçın Akdoğan’dan The Times’da yayınlanan mektuba tepki geldi.

26 Temmuz 2013 Cuma, 11:23

Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını sürdüren ve AKP Ankara milletvekili olan Yalçın Akdoğan’dan The Times’da yayınlanan mektuba tepki geldi.

The Times gazetesinde Erdoğan’ın Gezi olaylarında beş gencin ölümünden sorumlu tutulduğu, sanat ve edebiyat dünyasından 30 imzalı mektuba yanıt, Akdoğan’dan geldi. “Parayla yapılan bu tür işleri ciddiye almamakla birlikte, mektubun ilan olarak yayımlandığı mecra ve altında imzası bulunan isimler sebebiyle bir değerlendirme yapmak ve metindeki çirkin yakıştırmaları karşılıksız bırakmamak gerekiyor” diyen Akdoğan şöyle devam etti:
“Gezi Parkı olaylarıyla ilgili haksız itham ve suçlamalarla dolu bu mektup tam anlamıyla bir çarpıtma ve bilinçli karalama kampanyası mahiyetindedir.

İsmi geçen ünlülerin kendilerini böyle bir siyasi kampanyada kullandırmaları kendileri açısından üzüntü vericidir. Taksim’deki olaylar sırasında yaşanan vandalizm ve şiddet olayları barışçı bir gösteri sınırlarının çok ötesindedir, açık bir hukuksuzluktur. İllegal örgütlerin ve marjinal şiddet gruplarının demokratik kurumlara, seçilmiş hükümete ve kamu binalarına saldırması hiçbir demokratik ülkede mazur görülemez. Polisin aşırı güç kullanımını görmek isteyenler, İngiltere’de son dönemdeki müdahalelere bakabilirler.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz