1000 Türk Bayrağı…

CHP’den büyük jest…Taksim Gezi Parkı olayları sırasında gözaltına alınan ve tutuklanan Sarıçiçek’e 1000 adet bayrak gönderiliyor.

26 Temmuz 2013 Cuma, 23:39

CHP Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Yardımcısı UmutOran bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek’e bin adet bayrak göndererek, desteğini iletti. Oran konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ali Sarıçiçek’in “hukuk kurallarını tanımaz bir baskı rejiminin kurbanı” olduğunu ifade ederek, “Evini geçindirmek için bayrak satarken, önce polis tarafından hakarete ve şiddete maruz kaldı, gözaltında kötü muameleye uğradı, örgüt üyeliğinden suçladılar, daha sonra da akıl almaz iddialarla hakkında 7 yıl hapis cezası istendi. Ali Sarıçiçek’in evini geçindirmekten başka ne suçu var? Tek bir insana zarar mı vermiş, bu ülkenin değerlerine mi saldırmış, ülkemizin bütünlüğüne mi kast etmiş” diye sordu. Masum insanların sadece muhalefette oldukları için bu kadar ağır yaptırımlarla karşılaştığı hiçbir ülkenin demokrat olamayacağını savunan Oran, şöyle devam etti:

“Eğer bu ülkede demokrasi istiyorsak, insan hakları istiyorsak, bu zulme sonuna kadar karşı çıkmak zorundayız. Ali Sarıçiçek bugün bir semboldür, mağdur ve mazlum olmuştur. Biz de CHP olarak mağdur olan bu vatandaşımıza evini geçindirmesi, evlatlarına bakması, evinin bacasının tütmesi için karınca kararınca bir destek verdik. Ramazan ayının hoşgörü ikliminin herkesi sarmasını, herkesin zalimlikten uzaklaşmasını ve mağdurlara, mazlumlara destek olmasını istiyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz