Alevi Dedesi Gül’den Ne İstedi ?

Alevi iftarında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e özel rica…”Köprünün adı Yunus Emre olsun”…

25 Temmuz 2013 Perşembe, 01:51

Alevi-Bektaşi dernekleri Polat Otel Residance’ta iftar yemeği düzenledi. Yemeğe, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül gibi isimler de katıldı.

“YAVUZ SULTAN SELİM YERİNE YUNUS EMRE OLSUN”

Alevi Dedesi Derviş Tur’da gecede bir konuşma yaparak, Cumhurbaşkanı Gül’den, cemevlerinin yasal statüye kavuşmasını ve İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. köprünün isminin Yunus Emre olarak değiştirilmesini talep etti. Yavuz Sultan Selim ismine Alevilerin adeta “alerji” duyduğunu önesüren Tur, “Tarihte olan savaşları, kavgaları, birtakım olumsuzlukları bugüne getirirsek, milletimiz ve memleketimiz için hayırlı olmaz. Düşmanlık yaratır,insanlarımızı birbirine düşürür. Aleviler hep birlikten yana olduğu için bunu istemiyor. Şimdi üçüncü köprü yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanı’ndan benim bütün ricam, büyük bir erdemlilik göstererek, Alevi ve Sünnileri kucaklayan, birlik ve beraberliğe işaret eden Yunus Emre ismini vermesidir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Gül’e konuşmasının sonunda iş adamı Zeynep Abidin Erdem bir tablo hediye etti.

GECEYE ÜNLÜLER DE KATILDI

Geceye Süper Star Ajda Pekkan, Oyuncu Şafak Sezer, Yöentmen Hamdi Alkan da katıldı. Geceden çok etkilendiğini ve gecenin çok güzel olduğunu söyleyen Pekkan, “İnşallah Türkiyemiz bu kardeşlik üzerine hiçbir ayırım ayrıştırma yapmadan bundan böyle aynı güzelliklerde olur” dedi. Geceye katılan eski futbolcu Arif Erdem ise “Bu kadar anlamlı bir gecede bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz