“Yeni Gezi Olayları Çıkacak!”

24 Temmuz 2013 Çarşamba, 11:37

AB Bakanı Egemen Bağış, Gezi Parkı’nda eylemcilerin ilk raundu kaybettiklerini ve ikinci raunda hazırlandıklarını belirtti.

Arnavutköy’deki Taşoluk Camisi’nin bahçesinde cemaatle sohbet eden Bağış, AA muhabirinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Mısır’da ordunun yönetime el koymasına ilişkin bir soru üzerine Bağış, “Herkes çok iyi biliyor ki, uluslararası arena sessiz kalmasaydı, bu darbe tutunacak dal bulamazdı. O yüzden AB’nin ve batı dünyasının Mısır’da Mursi’yle birlikte demokrasinin de serbest bırakılması yönünde irade göstermeleri önemlidir” dedi.

Türkiye’nin adım adım AB’ye yaklaştığı bu günlerde AB’nin prensiplerinden uzaklaşmasının üzüntü verici olduğunu dile getiren Bağış, Türkiye’nin her ne pahasına olursa olsun bu kazanımlarının devamı için mücadele edeceğini aktardı.

Bağış, Türkiye’nin ileri demokrasiye geçmesini istemeyenlerin her zaman önlerine engel koymaya çalıştıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Türkiye’nin büyümesi, kalkınması, ilerlemesi birilerini fena halde rahatsız etti. İşte bundan dolayı da Gezi Parkı ile Türkiye’nin önünü tıkamak istediler. Fakat Türkiye onlara en güzel cevabı Kazlıçeşme’deki, Sincan’daki, Kayseri’deki, Erzurum’daki ve Samsun’daki yüzbinlerle vermiştir. Unutmamak lazım ki, onlar ilk raundu kaybettiklerine inanıyorlar. Bu nedenle de içerideki uzantıları ile tekrar tekrar karışıklık çıkarmaya çalışacaklardır. Duran adam eylemleri, içkili iftar eylemleri ve teravih eylemleri işte bunun içindir. Ateşin küllenmemesi, eylemlerin her daim sıcak tutulması içindir.”

Vatandaşlardan bu ve benzeri provokasyonlara karşı teyakkuzda olmalarını isteyen Bağış, hep birlikte belirli bir seviyeye getirdikleri çözüm sürecini ve diğer süreçleri hayırlısıyla tamamına erdirip halkı bu belalardan kurtaracaklarını kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz