Ve kraliyet bebeği doğdu!


1120 kez izlendi, 24 Temmuz 2013 Çarşamba

Bebeğin doğumu dünyaya işte böyle duyuruldu.

Birleşik Krallık tahtının yeni varisi, Prens William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın, merakla beklenen bebeği dünyaya geldi. Henüz ismi konulmayan erkek çocuğunun doğumu Kraliyet Tellalı Tony Appleton tarafından duyuruldu.

Tüylü şapkası, geleneksel kıyafeti ve elinde çanıyla, Düşes’in doğum yaptığı Londra’daki St. Mary Hastanesi’nin kapısında beliren tellal, dışarıdaki kalabalığa Fransızca “Oyez” (Dinleyin) diye seslendikten sonra bebeğin doğumunu ilan etti ve çanını çaldı.

76 yaşındaki Appleton, kökleri Roma imparatorluğuna kadar uzanan bir mesleğin son temsilcilerinden. Modern çağlara kadar, Kral veya Kraliçe’nin bir nevi basın sözcüsü gibi görev yapan ve kendisine karşı işlenen suçlar vatana ihanet kapsamında olan Kraliyet Tellalı, günümüzde sembolik bir işleve sahip.

Öte yandan Buckingham Sarayı’nın bahçesine bebeğin doğumunun resmi ilanı da asıldı. Cambridge Düşesi’nin yerel saatle 16.24’te sağlıklı bir erkek bebeği dünyaya getirdiğinin yazılı olduğu ilanda Düşeş ve bebeğin sağlığının iyi olduğu da yer aldı. Bebeğin doğumu ayrıca British Telecom Kulesi’nden de ilan edildi, kulenin tepesindeki ekrandan gagasında bebek taşıyan bir leylek animasyonuyla birlikte ‘O Bir Erkek’ yazıldı.

(İHA)

Etiketler: kraliyet ailesi bebek kraliyet bebeğiin doğumu Prens William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz