Alabora, Yeni Şafak’a Dava Açtı!

Gezi Parkı olaylarında başrolü üstlenen ve bunun üzerine hem hükümet hem de yandaş medya tarafından hedef gösterilen Mehmet Ali Alabora, Yeni Şafak gazetesine dava açtı.

24 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:34

Gezi Parkı’nın yıkılmaması için yapılan eylemlere destek verdiği için yönetmenliğini yaptığı “Mi Minör” oyunuyla hedef gösterilen Memet Ali Alabora, Yeni Şafak gazetesi aleyhine 1 TL’lik tazminat davası açtı.   Alabora, kişilik haklarına yönelik saldırının tespitini ve kararın gazetelerde de yayımlanmasını talep etti.

ERDOĞAN DA KIZMIŞTI  

Gezi Parkı eylemlerinde ön plana çıkan isimlerden biri olan Mehmet Ali Alabora için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Demokrasiye milli iradeye yönelik her girişimde bunlar en ön saftalar. Bunlar baş provokatörler, bunlar baş piyonlardır. Banka reklamlarında oynayıp kapitalizmi eleştirenler ne kadar solcuysa, işte bunlar da o kadar solcudur. Faiz lobisinin kuklası olanlar ne kadar emek taraftarıysa bunlar da o kadar emek taraftarıdır. Neyse ki maske artık düştü. Kimin ne olduğunu artık milletçe gördük” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz