“Erdoğan’ı 100 bin Sevin”

AKP’li Soylu, katıldığı iftarda ilginç sözler söyledi. Başbakan Erdoğan’ı “yüz bin kez sevin” diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu.

23 Temmuz 2013 Salı, 05:15

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Kağıthanelilerle birlikte iftar yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke için bir fırsat olduğunu dile getiren Soylu, “Bugüne kadar Tayyip Erdoğan’ı bir sevmişseniz bir kardeşiniz olarak ne olur bundan sonra 10 bin sevin, 100 bin sevin” dedi.

“KENDİ İNSANINI FAİZ LOBİSİ ÖNÜNDE DİZ ÇÖKTÜRMEYEN BİR BAŞBAKAN VAR”

Türkiye’nin AK Parti iktidarıyla itibarının arttığını belirten Süleyman Soylu şunları söyledi
:

“Türkiye öyle bir hale gelmiş ki, 23,5 milyar dolar IMF’den borç almışız. IMF’nin buraya komiseri geldiğinde bakanlarımız sıkıntıya düşmüş. Acaba yarın bu IMF’nin gözden geçirmesi olumlu biter de çeklerimizi, senetlerimizi güzel bir şekilde ödeyebilir miyiz diye hepimiz bir korku içerisinde olmuşuz
.”

Soylu, yapılacak yeni havaalanı, 3. köprü ve Kanal İstanbul projelerinin ülke ekonomisine büyük katkılar sunacağını ifade ederek, “Türkiye’yi dışarıya mahkum etmeyen bir enerji politikasının altyapısını oluşturabileceğimiz nükleer santralleri oluşturmaya çalışan anlayışıyla beraber tam 22 milyar dolarla beraber Türkiye parlak bir Mayıs. 7 aydır şükürler olsun ki hiçbirimizin hanesini akşam televizyonu açtığımızda akşam şehit haberleri ile karşı karşıya bırakmayan bir çözüm süreciyle Türkiye’miz karşı karşıyadır. Faiz 4.6’lı seviyelere inmişse Türkiye’de 10 yıldır başarılı ve istikrarlı bir iktidar tablosunun ortaya çıkmasıyladır” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye için bir şans olduğunu dile getiren Soylu, “Türkiye’yi tekrar rahmetli Özal’ın, Menderes’in başına getirmek istediklerini getirmek istediler de ama başaramadılar. Çünkü Türkiye’nin güçlü bir başbakanı, güçlü bir lideri, Recep Tayyip Erdoğan’ı var. Bugüne kadar Tayyip Erdoğan’ı bir sevmişseniz bir kardeşiniz olarak ne olur bundan sonra 10 bin sevin, 100 bin sevin” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz