Sineklik Akbank Sanat’ta

Sineklik Filmi izleyiciyle buluşuyor.

22 Temmuz 2013 Pazartesi, 17:32

47. Altın Portakal Film Festivali’nde Emma Suares’in Uluslararası En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandığı Sineklik, 24 Temmuz, Çarşamba ve 27 Temmuz, Cumartesi günü Akbank Sanat’ta izleyicilerle buluşacak.
Akbank Sanat, İspanyol Cervantes Enstitüsü ve AECID’in (Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperacion) İşbirliğiyle gerçekleştirilen “Yakın Dönem Katalan Sineması’na Bir Bakış” etkinliği Sineklik (La Mosquitera) ile sona eriyor.

47. Altın Portakal Film Festivali’nde Emma Suares’in Uluslararası En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandığı Sineklik (La Mosquitera), 24 Temmuz 2013, Çarşamba ve 27 Temmuz 2013, Cumartesi günü Akbank Sanat’ta izleyicilerle buluşacak. Agusti Vila’nın yönetmenliğindeki 2010 yapımı filmin konusu; alzheimer hastası Maria genellikle çok suskundur. 15 yaşındaki torunu Luis de fazla konuşmaz, anne babasının arasındaki sorunlardan kurtulmak için içine kapanmıştır. Kendi sessiz dünyasında yaşar, vaktini eve sokak kedileri ve köpekleri toplayarak geçirir. Babası Miguel oğlunun bu davranışına engel olmaya çalışırken, himayeci annesi Alice buna müsaade eder. Sayıları giderek artan sokak hayvanları ev hayatında kargaşa yaratır. Bu iyi halli, şehirli ailenin mensupları kendilerine kurdukları dünyada tutsak kalmıştır. Birbirlerini inatla yanlış anlamaları karışıklıklara yol açar, kendilerini soktukları haller hem komik, hem trajiktir.ETKİNLİK: Akbank Sanat Sinema Kuşağı

Yer: Akbank Sanat

Program:

Sineklik (La Mosquitera)

24 Temmuz 2013, Çarşamba, Saat: 14.00 Yer: Akbank Sanat

27 Temmuz 2013, Cumartesi, Saat: 16.00 Yer: Akbank Sanat

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz