Barzani: Kürt Ulusal Konferansı İçin Toplanalım

Mesud Barzani, çözüm süreci kapsamında Abdullah Öcalan’ın istediği 4 konferanstan biri olan “Kürt Ulusal Konferansı”na hazırlık için tüm Kürt gruplarını Erbil’de toplanmaya davet etti.

22 Temmuz 2013 Pazartesi, 09:22

 

Merkezi Erbil’de bulunan “Kürdistan Bölgesel Başkanlığı”nın resmi internet sitesi, Barzani’nin “Ulusal Kürt Konferansı”na katılmaları için tüm kürt örgüt ve gruplarına mektup gönderdiğini duyurdu. Kürdistan Bölgesel Başkanlığı Sözcüsü Omed Sebah imzası ile yayınlanan açıklamada, “Barzani, Kürdistan’ın dört parçasındaki Kürt güçlerine mektup göndererek onların hazırlık komitesi içinde yer almalarını ve Kürt Ulusal Kongresi’ne katılmalarını istedi” denildi.

 

20 kişilik heyet gitti

Barzani’nin daveti üzerine dün 20 kişilik bir heyet, konferans hazırlıkları için Erbil’e hareket etti. Aralarında DTK Eşbaşkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, HAKPAR Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel, KADEP Genel Başkanı Lütfi Baksi, DDKD Genel Başkanı İmam Taşçıer, Kürdistan Özgürlük İnisiyatifi Sözcüsü Adem Özcaner, ÖSP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek de bulunuyor. BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın da İmralı dönüşü sonrası Erbil’e geçip toplantıya katılacağı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz