Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Adana’da 200 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yaptığı operasyonda kamyonun kasasındaki gizli bölmeden çıkan uyuşturucu şok etti.

22 Temmuz 2013 Pazartesi, 14:08

Adana’da kapalı kasa bir kamyonette 204 kilogram eroin ele geçirildi. Polis, aracın üst kısmına yerleştirilmiş eroini bulmak için kasayı baltayla kırdı, zehir tacirlerinin ipli düzenekle kasaya zulaladığı 500’er gramlık 408 paket eroin tek tek çıkarıldı.

Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik ekipleri, uzun bir süredir izledikleri zehir tacirlerine yönelik operasyon yaptı. Doğu’daki bir ilden aldığı yüklü miktarda eroini getirecek Adana plakalı kapalı kasa kamyonet takibe alındı. Narkotik ekipleri, otoyolda takip ettikleri kamyonetin merkez Yüreğir ilçesindeki bir park alanına girmesinin ardından baskın yaptı. Araç sürücüsü Haşim E. (26) ile yanındaki Zübeyr O. (30) gözaltına aldı. Polis, eroin yüklü olduğu bilinen kamyonetteki zulayı bulmak için ise bir hayli zorlandı. Yapılan aramalarda kapalı kasanın üst kısmına zulalanmış uyuşturucunun yeri tespit edildi. Polis baltayla kırdığı kamyonetin üst kısmındaki uyuşturucunun ipli bir düzenekle yerleştirildiğini belirledi. Ardından zehir tacirlerinin büyük dikkatle yerleştirdiği 408 paket halindeki 204 kilogram uyuşturucu ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan Haşim E. ile Zübeyr O., sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, uyuşturucunun ele geçirilmesinde emeği geçen güvenlik güçlerini kutladı. Coş, uyuşturucun terör örgütlerinin de önemli bir gelir kaynadığı olduğunu belirterek ele geçirilen eroinle binlerce insanın zehirlenmesinin de önüne geçildiğini bildirdi.

Vali Coş, uyuşturucu maddeyle mücadele konusunda polisin son bir haftada 204 kilogram eroin ve 154 kilogram da esrar ele geçirdiğini bildirdi. “Ele geçirilen bu uyuşturucu maddelerle 20 milyondan fazla kişinin zehirlenmesi imkansız hale getirilmiş, önlenmiştir.” diyen Coş, “Güvenlik kuvvetlerimiz hem vatandaşın sağlığını korumuş hem de uyuşturucu madde ticareti yoluyla bir takım karanlık güçlere ve örgütlere para aktaran bir zincire de önemli bir darbe vurmuştur. Bu çalışmalar vatandaşlarımızın destekleriyle, ilgisiyle katkısıyla sürdürülmektedir. Polis-halk dayanışmasının ciddi bir örneği güzel bir örneği olan bu çalışmaların artarak devam etmesi için değerli vatandaşlarımızın bundan sonra da desteklerinin sürmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

Bu arada Narkotik ekiplerince, 15-22 Temmuz arasında uyuşturucu satıcılarına yönelik 14 operasyonda 20 şüpheli gözaltına alındı. Bu kişilerin gösterdikleri ev işyeri ve araçlardaki aramalarda 154 kilogram esrar maddesi ele geçirildi. Adli mercilere sevkedilen 20 kişiden 15’i “uyuşturucu madde ticareti yapmak ” suçlamasıyla tutuklandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.