Ülkücüler HaberTürk’ü Protesto Etti

HaberTürk Gazetesi’nin Taksim’deki binasının önünde büyük protesto. Ülkücüler gazeteyi böyle protesto ettiler.

16 Temmuz 2013 Salı, 01:07

AKP sözcüsü Hüseyin Çelik’in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hakaret etmesi gündeme bomba gibi düşmüştü. HaberTürk Gazetesi’nin Çelik’in bu sözlerini dev puntolarla manşetine çekmesi Ülkücü camiayı ayaklandırdı.

HaberDokuz.com / İstanbul / Özel Haber

Taksim’de Bozkurtlu Protesto

Hüseyin Çelik’in sözleri bugün MHP’liler tarafından çok sert bir şekilde eleştirilmiş ve sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. HaberTürk’ün bu sözleri manşete taşıması Ülkücüleri sokağa döktü.

MHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada gece 23.30’da HaberTürk Gazetesi önünde protesto gösterisi düzenleneceği duyuruldu. Duyuru üzerine İstanbul’un çeşitli semtlerinden Taksim’e gelen binlerce MHP’li HaberTürk’ü protesto etti.

habertürk mhp protesto 3

“Vur de Vuralım Öl de Ölelim”
Gazete binası önünde toplanan MHP’lilerin daha önce AKP tarafından tepkiyle karşılanan “vur de vuralım öl de ölelim” sloganları atmaları dikkat çekti.

“Ülkücüler burada Ak Gençlik Nerede” sloganlarıyla yürüyüşe geçen grubun gazete binasına girme ihtimaline karşı polisin güvenlik kordonu oluşturduğu görüldü.

Protesto Gösterisinden İlk Kareler

habertürk mhp protesto 2

 

habertürk mhp protesto 4

habertürk mhp protesto 5

 

HaberTürk Gazetesi’nin Tepki Çeken Manşeti

MHP’lilerin büyük tepkisine yol açan bugünkü HaberTürk Gazetesi’nin manşetinde “Beş Kuruşluk İtibarın” var sözleri dikkat çekmişti.

habertürk bahçeli manşet

9 Yorum

 1. RECEP ÇELİKTAŞ

  16 Temmuz 2013 at 02:02

  BU ÜLKÜÇÜ KARDEŞLERİMİZ BU İNSANLAR AYLARDIR BUNLARIN YÖNETİMİNE TAVIRLARINA KARŞI SOKAKLARDA MÜÇADELE VERİRKEN NEDEN SESSİZ KALMIŞLARDI BU INSANLARIN DAVASI SADECE 3 5 AĞAÇ MESELESİ DEĞİLDİ ANLAMALARINI BEKLERDİM

  • idris demirci

   16 Temmuz 2013 at 08:38

   BU ÜLKÜCÜLER,IRAKIN İŞGALİNDEN BU YANA,KATLEDİLEN TÜRKMENLER İÇİN SOKAKTAYKEN,BU GEZİ PARKINDAKİ,DOĞA VE VATAN SEVERLER NEREDEYDİ..YADA TÜRKİSTANDAKİ ÇİN ZULMUNÜ KINARKEN…SİZ YÜRÜRKEN AKLINIZA GELEN,ÜLKÜCÜYÜ,ARÇELİK ROBOTMU SANIYORSUNUZ..VARSA TÜRKLÜK KAYGISI OLAN,ÜLKÜCÜYÜ YANINDA GÖRÜR…ÇİNE YILLARDIR TETİKÇİLİK YAPAN,AYDINLIK GURUBUYLA DEĞİL AMA…

  • Batuhan

   16 Temmuz 2013 at 15:28

   Ülkücü kardelşlerin de sokaktaydı,birtakım politik nedenlerden dolayı resmiyette destek vermıyor gözüktük,tabii eylemlere katıldıysan yarı nüfusun ülkücü olduğunu görürdünüz..

 2. memet

  16 Temmuz 2013 at 02:20

  Akp nin imralı canisine verdiği söz yere düşecek tabii , negüzel olurdu MHP destek versede sorgusuz sualsiz o 48 madde meclisten geçseydi değilmi, imralı canisine verdikleri sözde böylece yerine gelmiş olurdu dört gün sonrada imralı canisini serbest bırakmaya kadar giderdi bu işin sonu Haaa gelelim hüseyin çeliğe ondan olsa olsa teneke olur ben ona ulan diye hitapedeceğim ulan sen kişin ki kocaa bir kitle partisi olan başbakan yardımcılığı yapmış bir parti liderine 5 kuruşluk itibarın var vardiyebilme cesareti gösteriyorsun dangalak,esas itibarsız sensin ve o partide görev alan tüm akpkk lılardır utanın be licede pkk anıt mezar yapsın sizlerde memleket yönetiyoruz diye efelenin memleketi sattınız be onursuz nursuzlar itibarsızlar ama ağabalarınızdan öyle talimat alıyorsunuz satılmış itibarsız üç kuruşluk adamlar askeri içeri tıkın terörle mücadele yapmayın doğuyu ve güneydoğuyu kansız mayasız ermeni piyonlarına teslim edin sonrada çıkın itibardan bahsedin zavallılar ama keser döner sap döner elbet birgün hesapta döner bakalım ozaman o yüce divanda nasıl efeleneceksiniz, Bu Millete Mutlaka Hesap Vereceksiniz.

 3. mustafa celık

  16 Temmuz 2013 at 03:36

  bence bu protestoda yetersız bu adam bozması serefsız cıkıp ozur dılemesı gerekmektedir. Agızların turk milletinin temsılcısının adını anarken bıle dıkkat etsınler kendılerı ıcın cok ıy ederler. Bu degersıze haddını bıldırmezsek bunlar bıze haddımızı bıldırır

 4. Imran Yildirim

  16 Temmuz 2013 at 19:30

  Turkluge, Turkiye Cumhuriyeti’ne, Ata’ya, atalarimiza,sehit ve gazilerimize, askerimize hakaret edilirken bu “ulkucu kardesler” ortada hic gorunmuyorlardi ama ne yapmaya calisdigini bir turlu anlayamadigimiz Bahceli’ye hakaret yaginca sokaga dokulduler! Bu neyin ulkuculugu o zaman? 2. Kurtulus Savasinda onlara nasil guvenecegiz? Bir sey net anlasildi cunki; “Vatan sozkonusu ise gerisi teferruat!” degilmis onlar icin.

 5. murat gündüz

  16 Temmuz 2013 at 21:49

  Ben bütün eylemlerde ülkücü arkadaşlarımızı da gördüm.Hatta Adana da Ülkücüler çoğunluktaydılar. Biz bu eylemlerde bir ağaç gibi tek ve hür olabilmek için haksızlığa karşı bir orman gibi kardeşcesine bir araya gelebileceğimizi gördük.
  Birbirlerine artık hepimiz yoldaşız diyen ülkücüler ve solcuları gördüm.
  Kahrolsun kapitalizm! kahrolsun emperyalizm diye bağıran türbanlı genç kızlar gördüm.
  Göremediyseniz iyice gözünüzü açın derim. Bizi yıllarca tek tek kenara sıkıştırıp ağzımızı mıç … lar deyim yerindeyse ,aynı hapishanelerde birlikte işkencelerden geçirdiler. Sadece ağaç için değildi bu eylemler evet;
  -Hepimizden akıllı akil adamlar seçip bazı şeylerin oldu bitti ye getirilmesine,
  -evlatlarımızın katillerinin saygın insan yada barış güvercini haline getirilmesine ,
  – Milliyetçiliği ayaklar altına alıyorum sözlerine ve akabinde bölücü başının ulus devlet hatadır sözüne,
  – Reyhanlıda patlayan bombaya,
  – Adana da kimyasal silahlarla yakalanan suriyeli muhalif gruplara,
  – Suriye de dünyanın dört bir yanından gelen eli silahlı kanlı katillerin (asla masum aileleri kastetmiyorum )vergilerimizle beslenmesine.
  – ve sonunda bu dinamitin fitilini ateşleyen ben ne istersem yaparım herşeye gücüm yeter. siz bir hiçsiniz! edasınaydı…
  Hepsine teşekkürler. Ayrıca Haber Türk ve benzeri yayın organların olayların başından beri uyguladığı taraflı gazetecilik nedeniyle protestoyu hak ettiğinden zerre şüphe yok kanımca.

 6. Muhtar Eşref Deveci

  21 Temmuz 2013 at 13:56

  Gezi Parkında olan olaylarda göstericilerin yanında da olduk karşısında da; Zaten doğrusu da bu değil mi? Ama keşke gösterilerin tam içinde bulunsaydık bakın o zaman pkk paçavrası oraya girebilir miydi? Yinede konu bu değil iktidar Ülkücü Hareketi oyuncak sanıyor, anayasa referandumunda ağlayarak oy istediği Ülkücülerin en önemli değeri Milliyetçiliği ayaklarının altına alıyor, Bayrağımızı provokasyon malzemesi olarak isimlendiriyor, sonrada tutup Üç Hilalle miting yapıyor. Döneklikle Ülkücü Hareket hiçbir zaman yanana olmadı olamaz. akp yöneticileri bilmelidir ki; Genel Başkanımızla olan problemlerimiz MHP lileri ve Ülkücü Hareketi bağlar. Ne hüseyin çelik nede başka bir kişiye karşı Genel Başkanımızı yalnız bırakmayacağız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz