UEFA’nın Kararına İsyan Ettiler

Fenerbahçe’nin yıldızları basın toplantısında UEFA’nın kararını yorumladılar.

16 Temmuz 2013 Salı, 22:48

UEFA’nın Fenerbahçe’ye verdiği 2 yıllık Avrupa’dan men cezasını ve Tahkim Kurulu’nun kararlarını değerlendiren futbolcular çarpıcı açıklamalar yaptı.

EMRE’DEN GALATASARAY’A GÖNDERME

Konuşmasında Galatasaray’a göndermelerde bulunan Emre Belözoğlu “CAS’tan ümidim yok. İngiltere’de Everton, Liverpool’un daha fazla ceza alması için uğraşır mıydı? Bu ülkede hukukun aldığı her karar doğru mu? Fenerbahçelilerin gönlü rahat olsun. Ama o senelerde ilk 5’e giremeyenler düşünsün. Biz son maçlarda çok şampiyonluklar kaybettik. Herkes formasını giysin sokağa çıksın” şeklinde konuştu.

“Eskişehirspor maçında Ümit Karan’ın şutu g.tüme çarptı” diyen Volkan Demirel ise “Madem biz şike yaptık, neden sezon kafa kafaya bitti? Güle oynaya şampiyon olmamız gerekirdi. Burak Yılmaz ve Tolga Zengin bizim yanımızda konuşamıyorlar. Biz maç aldıysak satanlar da konuşsun o zaman” ifadesini kullandı.

“2010-2011 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe’dir. UEFA’nın aldığı karar bizi gerçekten üzdü. Bu sezon şampiyonluğun en büyük adayıyız. Biz bunu futbolcu grubu olarak kabul etmiyoruz. Sahada olanları hepimiz biliyoruz çünkü. UEFA’ya ve basına bir mektup yazmayı düşünüyoruz. Bundan da haberiniz olsun. Masum olduğumuzu biliyoruz. Hukukta her verilen karar doğru değil. CAS’ta çok umutlu değilim. Bu saatten sonra odaklanmamız gereken yer futbol sahası. Dirk Kuyt bu karara şaşırabilir. Ama ben Türk olarak şaşırmadım. Fitne ve kıskançlık var yükselene karşı bu ülkede. Mesela İngiltere’de Everton, Liverpool’un daha fazla ceza alması için uğraşır mıydı? Bizim ülkemizde şartları Avrupalı anlayamaz. Kariyerimiz için sıkıntı olduğunu biliyoruz. Ama futbolcular olarak yaptığımız toplantıda, bu takımın için her şeyi yapmaya söz verdik. 3 Temmuz’dan farklı olarak artık başkanımız Aziz Yıldırım yanımızda. Bütün oyuncular bu mücadelenin içinde olmak istiyor. Hoca kimi oynatırsa oynatsın, yakaladığımız bu ortamla şampiyonluk yaşamak istiyoruz. Omzumuzda ne kadar yük olursa olsun, gösterdiğimiz mücadeleyi yine göstereceğiz. Fenerbahçe’nin üzerine atılı suçu kabul edemem. Ben zaten sahada kavga ediyorum. Türk futbolunun algısının doğru yönetilmediğini düşünüyorum. +1’i de sildiler sağolsunlar. Demek ki bize 5 sene içinde şike yapma şansı tanıdılar! Allah, UEFA’dan razı olsun. Birilerine suç atarak kendimizi aklayacak durumda değiliz. Lutfi Arıboğan o zaman TFF için çalışıyordu, şimdi Galatasaray için çalışıyor. Profesyonelliklerinin gereğini yaptılar. Her karar Hz. Ömer’in kararı değil. Her şeye hazırlıklıyız. Bu ülkede hukukun aldığı her karar doğru mu? Fenerbahçelilerin gönlü rahat olsun. Ama o senelerde ilk 5’e giremeyenler düşünsün. Biz son maçlarda çok şampiyonluklar kaybettik. Herkes formasını giysin sokağa çıksın.”

‘APTAL İNSANLAR DEĞİLİZ’

“Söylemek istediğimiz çok şey var. Herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Bilhassa takım arkadaşlarım. Bizim nasıl bir şampiyonluk kazandığımız Türkiye biliyor. Konuşamıyorum. Konuşsam ağzımdan çok şey çıkacak. Fenerbahçe’nin bayrağını taşımak için elimizden geleni yapacağız. Söyleyecek çok şey var ama burada televizyonda söyleyemiyoruz. 2 sene görülmemiş bir ceza. Ellerinde belgeleri olan takımlara erteleme geliyor. Tapeleri biz de okuduk. Türkçe’yi bilmedikleri halde bize 2 sene ceza veriyorlar. Mektubu yazacak olmamızın nedeni de kafamızdaki sorulara ve şüphelere dair cevap alabilmek. Biz bir şey yaptıysak karşımızdaki de konuşsun o zaman. Biz maç aldıysak satanlar da konuşsun. Nasıl şampiyon olduğumuzu biliyoruz. Kimse bizi lekeleyemez. Ricamız, kimse umutsuzluğa düşmesin. Biz bu suçu kabul etmiyoruz. Fenerbahçeliler neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. CAS’tan ümidim yok. Tek amacımız lig şampiyonluğu. Çünkü bize başka hedef göstermiyorlar. Bize neyi layık görürlerse onun için savaşacağız! Bize destek vereceklerine UEFA’ya mail atıyorlar. Ben de hatalı gol yiyorum, o zaman ben de şike yapıyorum! Çimin kokusunu biz yaşadık. Bir Buca maçı var… Karabük maçında rakip kaleci gol atmaya geldi! Eskişehir maçında Ümit Karan vurdu; önce direğe sonra g.tüme çarptı! Gol olsa şampiyonluk gidiyordu. Canlı yayındayız ama söylemem lazım. Madem biz şike yaptık, neden sezon kafa kafaya bitti? Güle oynaya şampiyon olmamız gerekirdi. Burak Yılmaz ve Tolga Zengin bizim yanımızda konuşamıyorlar.”

‘ANLAM VEREMİYOYUZ’

“Biz futbolcular olarak bu kararı anlayamıyoruz. Kulübümüz suçlu dendi bu kesinlikle futbolcular ile ilgili bir durum değil. Hepimizin kariyeri istekleri zarar görecek. Böyle futbolcuların olduğu bir takıma, yarı final görmüş bir takımın oyuncuları olarak sindiremiyoruz. Zaten bir sene ceza almıştık şimdi UEFA 2 sene daha ceza verdi bize. Siz görüyorsunuz ki bizim kafamızda çok soru işareti var. UEFA’ya olan soru işaretlerimiz var. Dava CAS’a intikal etti. CAS’ın bizim hislerimizi ve 25 milyon taraftarı anlayacağını düşünüyorum. Ben takımım ve arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Takım olarak çok iyi işler yapıyoruz. Futbolcular olarak amacımıza yönelmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Umuyorum ki bu konuyu sizinle son kez konuşuyor oluruz.

Önce ceza aldık sonra da oynayabildik. bunlardan sonra ise UEFA daha yüksel bir oranda ceza verdi bize. 5 yaşından beri futbolu takip ediyorum. Eğer yanılmıyorsam ilk kez bir takıma böyle bir ceza verildi.”

vatan

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz