Altaylı Özür Diledi

Ülkücülerin tepkisini köşesine taşıyan Altaylı, suçu çalışma arkadaşlarına yükledi.

16 Temmuz 2013 Salı, 15:09

AKP sözcüsü Hüseyin Çelik’in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hakaret etmesi gündeme bomba gibi düşmüştü. HaberTürk Gazetesi’nin Çelik’in bu sözlerini dev puntolarla manşetine çekmesi Ülkücü camiayı ayaklandırmıştı.

HaberDokuz.com /Özel Haber

Taksim’de Bozkurtlu Protesto

Dün gece yarısı HaberTürk Gazetesi’nin binası önünde toplanan binlerce Ülkücü olayı protesto etmişti. Yaşanan bu gelişmeler üzerinden HaberTürk cephesinden ilk açıklama geldi. Genel Yayın yönetmeni Fatih Altaylı hatayı çalışma arkadaşlarına yükleyerek özür diledi.

“Tamam, Özür Dileriz”
Konuyu bugünkü köşesine taşıyan Habertürk yayın yönetmeni Fatih Altaylı ise gazetesinin hatasını kabul ederek özür dilerken oluşan öfke karşısında şaşkınlığını gizlemedi.

İşte Altaylı’nın yazısındaki ilgili bölüm:

“Gazetelerin işi olan biteni yansıtmaktır. Dün de bunu yaptık. MHP ile AK Parti arasındaki gerilimi. Hüseyin Çelik’in alışılmadık sertlikteki cümleleri önemliydi ve siyasette yeni bir yüksek gerilim hattını yansıtıyordu. Yazı işlerimiz bir minik hata yaptı. Benim her zaman çok önemsediğim bir hata. Bir siyasetçinin lafını haber başlık yaparken tırnak içine almamız gerekirken bunu yapmayı unuttuk. Şimdi MHP kurumsal olarak bize kızıyor. Sanki bu lafları söyleyen Hüseyin Çelik değilmiş gibi. Sanki biz uydurmuşuz gibi. Tamam özür dileriz. Tırnak içinde olmalıydı ama laf belli söyleyen belli. Bu öfke niye bize…”

Türkiye İlk Olarak HaberDokuz.com’dan Öğrendi
Ülkücülerin gece yarısı HaberTürk Gazetesi’ni protesto etmesi sosyal medyada yankı buldu. Anca hiçbir internet sitesi ve haber ajansı olayı haberleştirmedi.

HaberDokuz olay yerinden ulaştığı bilgilerle Türkiye’ye ilk kez haberi duyuran internet sitesi oldu.

Özel Haberimiz için resmi tıklayınız…
habertürk mhp protesto 3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz